« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 25 września 2020 r., imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

KK24h z sukcesami w II Wyścigu Jesieni (zdjęcia)

Kolarze Klubu Kolarskiego 24h, skupiający zawodników z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego zaliczyli kolejny udany wyścig. Tym razem wzięli udział w II Wyścigu Jesieni zorganizowanym przez Stowarzyszenie Zakręcona Ostrów. W zawodach zajęli dwa miejsca na podium.


- Serdecznie witam zawodników, którzy przybyli na II Wyścig Jesieni i Ostrowski Dzień bez Samochodu - rozpoczyna spotkanie burmistrz Władysław Krzyżanowski. W wyścigu wzięło udział około 20 osób. Zawodnicy jechali 30 km po duktach leśnych i drogach podrzędnych. Trasa przebiegał przez ul. Trębickiego, Broniewskiego, dukty leśne Leśnictwa Biel, ul. Broniewskiego, ul. Parkową, Centrum Za Stawem. Długość trasy wyniosła około 30 km. - Wynik jest ważny, ale nie najważniejszy - uczula zawodników Jan Sikora.

 

Zwycięzcą II Wyścigu Jesieni w kategorii mężczyzn został Tomasz Pieńkos reprezentujący Stowarzyszenie Zakręcona Ostrów. Drugie miejsce zdobył Norbert Siemiątkowski, trzecie wywalczył Marek Karczewski - obaj reprezentujący KK24H z Ostrołęki. W kategorii kobiet I miejsce zdobyła Elżbieta Kocoń ze Stowarzyszenia Zakręcona Ostrów, II Milena Waracka z Ostrowi Mazowieckiej. Sędzią głównym był Wojciech Krasuski z Kolegium Sędziowskiego PZKol. Organizatorem Wyścigu było Stowarzyszenia Zakręcona Ostrów.

 

- Niezwykle cieszę się z wygranej, zwłaszcza, że na rowerze górskim jeżdżę od bardzo niedawna, nieco ponad pół roku. Oczywiście wcześniej też jeździłem, jednak na zupełnie innym rowerze, a sama jazda miała charakter wyłącznie rekreacyjno-turystyczny. Dopiero zaczynam się rozkręcać. Jest to moja pierwsza tak duża wygrana, na koncie mam dwa trzecie miejsca w lokalnych wyścigach. Dzisiejsza trasa leśnego wyścigu, poza krótkim piaszczystym odcinkiem, który też miał swój urok, była raczej lekka, łatwa i przyjemna. Dziękuję panu burmistrzowi i organizatorom za emocje, to jest to co lubię - wspomina zwycięzca II Wyścigu Jesieni - Tomasz Pieńkos.

 

Ponadto organizatorzy zapewnili wiele atrakcji. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej zaprezentowała pokaz ratownictwa drogowego i udzielania pierwszej pomocy, a jedna z ostrowskich szkół nauki jazdy zapraszała na naukę jazdy ekonomicznej samochodem, a chętni mogli też spróbować jazdy w specjalnych goglach, które symulowały postrzeganie świata po wypiciu alkoholu. Dyplomowany dietetyk Adam Kuczyński opowiedział o zdrowym odżywianiu, a Prezes Stowarzyszenia Jan Sikora o zmianach w przepisach drogowych dla rowerzystów. W pokazie zumby zaprezentowały się osoby, które trenują na co dzień w MOSiR. Na wspólną zumbową zabawę dały się też namówić panie z grupy Retro Band.

 

W czasie II ostrowskiego dnia bez samochodu Młodzieżowa Rada Miasta zaprosiła na konkurs ekologiczny. - Dzień bez samochodu, to również dbanie o środowisko - zapowiada konkurs Kamil Kisło, radny MRM. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą jak oszczędzać wodę, ile czasu rozkłada się papier, a ile szkoły czy ile w Polsce mamy parków narodowych oraz znać odpowiedzi na wiele innych pytań.

 

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, koszulki i książki o naturze. Ponadto rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny "Mój rower i ja". Zwycięzcą została Teresa Andersz za pracę zatytułowaną "Popas", a wyróżnienie otrzymali Tomasz Pieńkos, Kacper Głębocki i Marek Jagiełło. Ostrowski Dzień bez Samochodu zakończył się wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek i śpiewem.

 

Zobacz zdjęcia:
II Ostrowski Dzień bez Samochodu (13.10.2013)

Odsłon: 3049
Komentarzy: 0
14:33, 15.10.2013r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Początek sezonu nie był łaskawy dla żadnej dyscypliny, czyli ten dla kolarzy, który miał się rozpocząć w połowie kwietnia. Szalejąca na całym świecie pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wszystkich. Króciutki cykl wyścigów szosowych postanowiło zorganizować na Mazowszu Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów.

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie MTB XCO. Wśród startujących nie mogło zabraknąć przedstawicieli KK24h, którzy pokonali taką samą trasę, co dzień później zawodnicy elity. Z przygodami zmagania zakończył Marek Karczewski.

 

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Zawodnik z naszego regionu pobił rekord trasy podczas IV edycji Wysokomazowieckiego 24-godzinnego Maratonu Rowerowego. Michał Ciecierski reprezentujący barwy KK24h przed rokiem w tym samym czasie pokonał 684 km i zajął drugie miejsce. W tegorocznej edycji poprawił się o 49 km i wygrał z ogromną przewagą.

Znamy mistrzów rowerów

Znamy mistrzów rowerów

Sportowe Wakacje w Mieście organizowane przez Miasto Ostrołęka to również rywalizacja na rowerach. Śmiałkowie wzięli udział w wyścigu australijskim o puchar Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego. Kto został mistrzem? Wszystkim towarzyszyła piękna pogoda, sportowa rywalizacja, a przede wszystkim świetna zabawa.

V Kolarski Wyścig Australijski. Weź udział

V Kolarski Wyścig Australijski. Weź udział

Już po raz piąty w ramach wakacyjnej oferty dla dzieci i młodzieży, ale także dorosłych zostanie przeprowadzony Kolarski Wyścig Australijski. Głównym celem imprez jest popularyzacja kolarstwa i popularyzacja zdrowego trybu życia wśród mieszkańców miasta.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo