Piątek, 3 maja 2024 r., imieniny Marii, Aleksandra, Stanisława

Zabrakło szczęścia do happy endu (zdjęcia, wideo)

Siatkarze Energi Pekpol Ostrołęka w starciu przed własną publiczością ulegli Banimexowi Będzin 1:3. Podopieczni trenera Andrzeja Dudźca rozegrali dobre zawody, ale brakowało im szczęścia w końcówkach partii, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Niezwykle emocjonująca była pierwsza partia sobotniego spotkania w hali im. Arkadiusza Gołasia. Obie drużyny prowadziły zacięty bój, ale w pewnym momencie seta podopieczni Damiana Dacewicza zdobyli trzy punkty przewagi (17:14). Mimo to biało-czerwoni walczyli do samego końca i doprowadzili do wyrównania.

W niezwykłej grze nerwów to goście mieli więcej szczęścia i wyszli prowadzenie po trwającej blisko czterdzieści minut partii (34:32). W kolejnej odsłonie meczu trener Andrzej Dudziec przemodelował nieco wyjściową szóstkę. Szanse gry otrzymał rozgrywający Kamil Obrębski, przyjmujący Michał Przybylski i środkowy Damian Boruch. Niestety nasi siatkarze po raz kolejny musieli uznać wyższość rywali po niezwykle emocjonującej końcówce meczu 26:28.

Kibice, którzy wypełnili halę im. Arkadiusza Gołasia po brzegi nie dawali za wygraną i głośno dopingowali, licząc na skuteczniejszą gry biało-czerwonych. Trener Andrzej Dudziec wrócił do wyjściowego ustawienia, a na fani siatkówki byli świadkami niezwykle ciekawego starcia. Tym razem gospodarze stanęli na wysokości zadania i po zdecydowanie lepszej, a przede wszystkim skuteczniejszej grze pokonali rywali 25:17.

W czwartej odsłonie spotkanie to jednak goście dysponowali silniejszą zagrywką, lepszym przyjęciem i byli dokładniejsi przy rozegraniu piłki. To wszystko sprawiło, że wygrali trwający blisko 150 minut mecz hali im. Arkadiusza Gołasia 3:1.

Energa Pekpol Ostrołęka - MKS Banimex Będzin 1:3 (32:34, 26:28, 25:17, 16:25)
Energa Pekpol: Pietkiewicz, Krzywiecki, Szczygielski, Kowalczyk, Jacyszyn, Owczarz, Mihułka (l) oraz Przybylski, Obrębski, Boruch, Wierzbicki, Białek.

I liga siatkówki: Energa Pekpol Ostrołęka - MKS Banimex Będzin (26.10.2013)

Pierwszy set, tak niewiele brakowało do zwycięstwa...