Niedziela, 19 maja 2024 r., imieniny Iwa, Piotra, Celestyna

Popis strzeleckiej skuteczności Korony HiD

Piłkarze ostrołęckiej Korony HiD odnieśli wyjazdowe zwycięstwo w Maszewie. Podopieczni trenera Tomasza Słowika w ramach starcia 16. kolejki IV ligi mazowieckiej - grupy północ rozegrali bardzo dobre zawody i pokonali miejscowy Amator aż 5:2.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy w dziesiątej minucie meczu objęli prowadzenie z rzutu karnego. Żółto-niebiescy odpowiedzieli w 20. minucie gry po trafieniu Pawła Dzbeńskiego. Dwie minuty później pomocnik Korony dał prowadzenie swojej drużynie. W trzydziestej minucie spotkania plac gry musiał opuścić Piotr Kamionowski, za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Korona prowadziła do przerwy 2:1, ale tuż po zmianie stron straciła drugą bramkę. Mimo gry w dziesiątkę goście przeważali, a Amator strzelił sobie samobója w 72. minucie meczu dając prowadzenie Koronie. Podopieczni trenera Tomasza Słowika walczyli do końca meczu i skutecznie wykorzystali dwie akcje. Najpierw Paweł Dzbeński wykończył zespołową akcję, uzupełniając hat-tricka. Z kolei w doliczonym czasie gry bramkę zdobył Krzysztof Majewski i ustalił wynik sobotniego starcia.

W kolejnym spotkaniu piłkarze Korony HiD Ostrołęka podejmować będą przed własną publicznością Wisłę II Płock. Mecz zaplanowano na sobotę 9 listopada na godz. 13.30.

Amator Maszewo - Korona HiD Ostrołęka 2:5 (1:2)
Bramki: 10.(k), 47. - Dzbeński 20. 22. 86., 72. (s), Majewski 90.+1

Korona: Szczechowiak - K. Kamionowski, Karczewski, Grochocki, Borkowski - Dzbeński, Szkopek (65. Manowski), P. Kamionowski, Nosek (87. Dąbrowski), Kuczewski (75. Ogonowski) - Majewski