Piątek, 26 kwietnia 2024 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Kompromitujący debiut Nawałki

Prawdziwym falstartem nazwać można debiut nowego selekcjonera reprezentacji Polski - Adama Nawałki. Biało-czerwoni rozczarowali na całej linii, przegrywając we Wrocławiu ze Słowacją 0:2. Co wy robicie? Polacy, co wy robicie? - śpiewali już na początku drugiej połowy meczu nasi kibice.

Spoglądając na grę Polaków w pierwszym kwadransie gry, można było być pełnym optymizmu. Słowacy szybko zostali zepchnięci do defensywy, a gospodarzom, który konstruowali akcji, brakowało jedynie ostatniego podania.

O tym, że nie trzeba przeważać ani prowadzić gry, aby zdobyć gola, pokazali nam jednak rywale. W 32. minucie piłkę do pustej siatki skierował Juraj Kucka. Zawodnik ten otrzymał idealne podanie od Marka Hamsika, który w dziecinny sposób grał Grzegorza Krychowiaka.

Co gorsza, w 39. minucie było już 2:0 dla Słowacji. Bramka - podobnie jak pierwsza - padła po błędzie defensywy. Na listę strzelców wpisał się wówczas Mak, który jeszcze przed przerwą mógł dobić Polków, strzelając kolejnego gola. Na wysokości zadania stanął jednak Artur Boruc, parując piłkę na rzut rożny.

Gra biało-czerwonych nie zmieniła się także po przerwie. Wymownym momentem były okrzyki kibiców, pytających piłkarzy: "Co wy robicie? Polacy, co wy robicie?". Piłkarzem, który nie mógł mieć sobie nic do zarzucenia był jedynie Artur Boruc. Niewiele brakowało, a Słowacy wygraliby sparing trzema golami. Dobrej sytuacji na gola nie zamienił jednak w 79. minucie Bakos.

Polska - Słowacja 0:2 (0:2)