« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 5 sierpnia 2021 r., imieniny Marii, Oswalda, Stanisławy

Moja Ostrołęka

Aktualności

SOS czyli wychować mistrzów (zdjęcia, wideo)

Siatkarskie Ośrodki Szkolne SOS zostały powołane z inicjatywy Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki przy współpracy z samorządami terytorialnymi pod koniec sierpnia 2012 roku. Skupiają szerokie grono tych uczniów, którzy w siatkówkę grają na wyższym poziomie.


W większości są to młodzi siatkarze uczęszczający do klas ze specjalistycznym siatkarskim wychowaniem fizycznym.

SOS działa już drugi rok szkolny w Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce. Z młodymi siatkarzami pracują m.in. trenerzy Lucjan Łomacz, Renisław Dmochowski i Norbert Majkowski.

 

W strukturach programu chodzi także o to, aby kształcić młodzież według jednego programu nauczania siatkówki i według tych samych założeń. Wszystkie zadania mają być rejestrowane i raportowane, by realizacja programu pozostawała w zgodzie z założeniami.

 

To właśnie w naszym mieście odbył się pierwszy turniej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych z całego Mazowsza. Do rywalizacji przystąpiły zespoły z Ostrołęki, Siedlec, Radomia, Warszawy i Przysuchy. W sumie bliski stu trzydziestu młodych siatkarzy z całego Mazowsza rywalizowało w zawodach.

 

Celem było wyłonienie najbardziej zdolnych i perspektywicznych siatkarzy, którzy mają zostać objęci szkoleniem centralnym. Na razie jednak nie zapadły konkretne decyzje, chociaż pierwsze wyróżnienia już padły.

 

Drużynowo w klasach drugich najlepsi okazali się młodzi siatkarze z ostrołęckiego SOS prowadzeni przez trenera Norberta Majkowskiego. Ich młodsi koledzy prowadzeni przez trenera Renisława Dmochowskiego zajęli trzecie miejsce.

W rywalizacji oglądaliśmy młodych siatkarzy z roczników 1999 i 2000. Właśnie w tych dwóch kategoriach zostali wyróżnieni młodzi zawodnicy.


MVP całych zawodów został wybrany: Bartosz Firszt (Wołomin), a najlepsi w swoich zespołach w klasach pierwszych: Michał Skibiewski (Warszawa), Krystian Boguszewski (Wołomin), Jakub Wrzesień (Przysucha), Wojciech Brzozowski (Ostrołęka).

W klasach drugich wyróżnienia otrzymali: Aleksander Jass (Warszawa), Michał Trzciński (Wołomin), Sebastian Maszonek (Przysucha), Szymon Jędrzejczyk (Siedlce), Przemysław Bałdyga (Ostrołęka).

 

Zobacz zdjęcia:
Turniej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych z Mazowsza w Ostrołęce (23-24.11.2013)

 

Zobacz fragmenty spotkania rocznika 1999, Ostrołęka - Wołomin:

Odsłon: 3069
Komentarzy: 1
09:46, 29.11.2013r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Los Steineros najlepsi pod siatką (zdjęcia)

Los Steineros najlepsi pod siatką (zdjęcia)

W hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce rozegrany został pierwszy turniej dzikich drużyn w siatkówce organizowany w ramach Sportowych Wakacji w Mieście. Najlepsza okazała się drużyna Los Steineros.

Dzisiaj turniej w siatkówkę

Dzisiaj turniej w siatkówkę

Uczniowski Klub Sportowy Olimp i miasto Ostrołęka zapraszają do skorzystania z wakacyjnych zajęć i turnieju siatkówki.

Dokarmia i adoptuje psiaki. Ostrołęczanka w kadrze. Lendzioszek: to wielka duma (wywiad)

Dokarmia i adoptuje psiaki. Ostrołęczanka w kadrze. Lendzioszek: to wielka duma (wywiad)

W połowie zeszłego roku wychowanka OTPS Nike Ostrołęka została wicemistrzynią Polski juniorek. Teraz Gabriela Lendzioszek dostąpiła kolejnego zaszczytu. Trener reprezentacji Polski juniorek powołał naszą zawodniczkę do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata U-20. 19-letnia atakująca po pięciu latach przerwy ponownie wystąpi w kadrze.

Gabrysia w reprezentacji!

Gabrysia w reprezentacji!

W połowie zeszłego roku wychowanka OTPS Nike Ostrołęka została wicemistrzynią Polski juniorek. Teraz Gabriela Lendzioszek dostąpiła kolejnego zaszczytu. Trener reprezentacji Polski juniorek powołał naszą zawodniczkę do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata U-20.

Dwa dni emocji podczas Kurpiowskiego Pikniku Piłki Siatkowej (zdjęcia)

Dwa dni emocji podczas Kurpiowskiego Pikniku Piłki Siatkowej (zdjęcia)

Klub Sportowy Kurpie Volleyball oraz CK-BiS w Lelisie byli organizatorem turnieju dla pasjonatów siatkówki. Kurpiowski Piknik Piłki Siatkowej - Lelis 2021 trwał dwa dni. Obsada była międzynarodowa. Gry prowadzone były na specjalnie przygotowanych boiskach trawiastych.

» Wasze komentarze

Rob @ 09:57, 02.12.2013r. IP: *.*.49.193

Bardzo fajnie.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo