Środa, 8 maja 2024 r., imieniny Stanisława, Lizy, Dezyderii

Porażka Energi Pekpol w Lubinie

Siatkarze Energi Pekpol Ostrołęka po raz drugi ulegli Cuprum Mundo Lubin. Tym razem przegrali starcie 13. kolejki I ligi na terenie rywala. Mimo ambitnej walki i sporych emocji, to gospodarze okazali się zespołem wyraźnie lepszym i zasłużenie zdobyli komplet punktów.

Pierwszego seta gospodarze wygrali niezwykle pewnie 25:20. W drugiej partii to podopieczni trenera Andrzeja Dudźca mieli minimalną przewagę w końcówce seta. Energa Pekpol mógł wygrać tego seta, ale sędzia popełnił fatalny błąd przy piłce kończącej partię i przyznał punkt Cuprum.

Ostatecznie to gospodarze wygrali tegp seta 28:26, a w trzecie partii wygrali 25:17. Ostatecznie w całym meczu odnieśli zwycięstwo 3:0 i zapisali na swoim koncie trzy punkty.

Emocji nie zabrakło również w pozostałych spotkaniach I ligi, chociaż wszystkie spotkania zakończyły się wynikami 3:0. Ważne dla nas było rozstrzygnięcie Kęczanina Kęty, który pokonał AZS Stal Nysa 3:0. W efekcie przewaga biało-czerwonych nad strefą play-out wynosi zaledwie trzy punkty.

Cuprum Mundo Lubin – Energa Pekpol Ostrołęka 3:0 (25:20, 28:26, 25:17)
Energa Pekpol: Pietkiewicz, Krzywiecki, Szczygielski, Kowalczyk, Owczarz, Jacyszyn, Mihułka (libero) oraz Obrębski, Wierzbicki, Przybylski, Białek, Boruch.