« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 5 sierpnia 2021 r., imieniny Marii, Oswalda, Stanisławy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Siostry Wikieł z medalami Mistrzostw Polski

Manuela Wikieł z brązowym medalem
Manuela Wikieł z brązowym medalem
(fot. Kazimierz Dulny)

Nie dają o sobie zapomnieć siostry Wikieł. Tym razem Manuela i Angelika wystartowały w Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w Ostrowcu Świętokrzyskim. Obie wychowanki trenera Włodzimierza Janczewskiego z zawodów wróciły z medalami i dobrymi wynikami.


Świetny występ zaliczyła Angelika Wikieł, która sprawiła niezwykle dużą niespodziankę na dystansie 200 metrów stylem klasycznym. Zawodniczka UŚKS Ostrołęka z czasem 2:28.42 wygrała całą rywalizację. Co warte podkreślenia zaledwie 15-letnia zawodniczka pokonała zdecydowanie bardziej doświadczone rywalki.

 

Łupem ostrołęczanki padł również rekord Polski w kategorii juniorów piętnastoletnich. Podopieczna trenera Włodzimierza Janczewskiego zaliczyła jeszcze dwa bardzo dobre starty.

 

Na dystansie 50 metrów stylem klasycznym Angelika Wikieł uplasowała się na ósmej pozycji z czasem 33.29 s. Na 100 metrów, również stylem klasycznym podopieczna trenera Włodzimierza Janczewskiego sklasyfikowana została na piątym miejscu z czasem 1:11.28. Co warte podkreślenia do finału awansowała z trzecim rezultatem, jednak w decydującej rozgrywce rywalki popłynęły nieco szybciej.

 

Udanie w zawodach zaprezentowała się również Manuela Wikieł, która wywalczyła brązowy medal na dystansie 1500 metrów stylem dowolnym z wynikiem 16:32.33. Ostrołęczanka reprezentująca obecnie AZS UWM Olsztyn, wystartowała jeszcze na krótszych dystansach - 800 metrów, gdzie zajęła piąte miejsce i 400 metrów (w eliminacjach uzyskała dziewiąty wynik i nie awansowła do finału).

Odsłon: 3543
Komentarzy: 1
12:02, 23.12.2013r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złoto i brąz Szporaka. Brąz Jankowskiego

Złoto i brąz Szporaka. Brąz Jankowskiego

W Warszawie odbyły się Otwarte Letnie Mistrzostwa Okręgu Warszawsko-Mazowieckiego 14-latków i starszych zawodników w pływaniu. Wśród startujących znaleźli się przedstawiciele Squatina Ostrołęka. W stolicy wystartowali: Mateusz Jankowski, Kamil Szporak, Jakub Bieżuński.

Kulik: Zuzia godnie reprezentuje nasze miasto

Kulik: Zuzia godnie reprezentuje nasze miasto

Dzisiaj w Urzędzie Miasta pojawił się niecodzienny gość. Z prezydentem Ostrołęki Łukaszem Kulikiem spotkała się Zuzanna Zecer oraz jej trener Andrzej Pyskło. 9-latka jest reprezentantką Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka i osiąga znakomite wyniki. Jest nadzieją pływania.

Zuzia i Oliwia najlepsze w Puławach

Zuzia i Oliwia najlepsze w Puławach

W minioną sobotę na nowoczesnym ośrodku MOSiR w Puławach na 50-metrowym basenie otwartym odbyły się Otwarte Mistrzostwa o puchar prezydenta Puław w pływaniu, które zgromadziły ponad 400 zawodniczek i zawodników z 32 klubów pływackich. Świetnie spisały się zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka.

WOPR-OS - kolekcjonerzy trofeów

WOPR-OS - kolekcjonerzy trofeów

15 medali, tytuł wicemistrzów Polski w klasyfikacji drużynowej mężczyzn, tytuł mistrza kraju w klasyfikacji generalnej w kategorii junior (Adam Wiśniewski), tytuł wicemistrza Polski w klasyfikacji generalnej w kategorii Open (Hubert Nakielski) oraz wiele wartościowych wyników to osiągnięcia reprezentacji WOPR-OS Ostrołęka podczas Letnich Mistrzostw Polski w sportowym ratownictwie wodnym, które odbyły się w Szczecinie.

Pokonali Supraśl

Pokonali Supraśl

Kolejne wyznawanie z Orionem zostało zrealizowane. Spływ kajakowy Supraśl Challenge odbył się w upalną sobotę i składał się z sześciu załóg. W sumie śmiałkowie pokonali około 90 km, zaś długość rzeki Supraśl wynosi 108,3 km. 11 osób wystartowało w miejscowości Radunin i skończyli wyzwanie na wprost wsi Złotoria.

» Wasze komentarze

Mati @ 12:31, 23.12.2013r. IP: *.*.98.158

Gratulacje!!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo