« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 4 kwietnia 2020 r., imieniny Izydora, Wacława, Platona

Moja Ostrołęka

Aktualności

Siostry Wikieł z medalami Mistrzostw Polski

Manuela Wikieł z brązowym medalem
Manuela Wikieł z brązowym medalem
(fot. Kazimierz Dulny)

Nie dają o sobie zapomnieć siostry Wikieł. Tym razem Manuela i Angelika wystartowały w Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w Ostrowcu Świętokrzyskim. Obie wychowanki trenera Włodzimierza Janczewskiego z zawodów wróciły z medalami i dobrymi wynikami.


Świetny występ zaliczyła Angelika Wikieł, która sprawiła niezwykle dużą niespodziankę na dystansie 200 metrów stylem klasycznym. Zawodniczka UŚKS Ostrołęka z czasem 2:28.42 wygrała całą rywalizację. Co warte podkreślenia zaledwie 15-letnia zawodniczka pokonała zdecydowanie bardziej doświadczone rywalki.

 

Łupem ostrołęczanki padł również rekord Polski w kategorii juniorów piętnastoletnich. Podopieczna trenera Włodzimierza Janczewskiego zaliczyła jeszcze dwa bardzo dobre starty.

 

Na dystansie 50 metrów stylem klasycznym Angelika Wikieł uplasowała się na ósmej pozycji z czasem 33.29 s. Na 100 metrów, również stylem klasycznym podopieczna trenera Włodzimierza Janczewskiego sklasyfikowana została na piątym miejscu z czasem 1:11.28. Co warte podkreślenia do finału awansowała z trzecim rezultatem, jednak w decydującej rozgrywce rywalki popłynęły nieco szybciej.

 

Udanie w zawodach zaprezentowała się również Manuela Wikieł, która wywalczyła brązowy medal na dystansie 1500 metrów stylem dowolnym z wynikiem 16:32.33. Ostrołęczanka reprezentująca obecnie AZS UWM Olsztyn, wystartowała jeszcze na krótszych dystansach - 800 metrów, gdzie zajęła piąte miejsce i 400 metrów (w eliminacjach uzyskała dziewiąty wynik i nie awansowła do finału).

Odsłon: 3261
Komentarzy: 1
12:02, 23.12.2013r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Mati @ 12:31, 23.12.2013r. IP: *.*.98.158

Gratulacje!!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo