Piątek, 26 kwietnia 2024 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Rok ciężkiej pracy i sukcesów Fight Academy

Zawodnicy Fight Academy Ostrołęka mają za sobą niezwykle pracowity 2013 rok. Podopieczni trenera Arkadiusza Ludwiczaka startowali w szeregu imprez w kraju i za granicą, osiągając bardzo wartościowe wyniki i czyniąc duże postępy.

Postanowiliśmy przybliżyć Państwu najważniejsze starty jednego z najprężniej działających klubów. Na rozpoczęcie sezonu zawodnicy Fight Academy walczyli w turnieju grapplingowym o Puchar Komendanta Wyższej Szkoły Policyjnej w Szczytnie. Bartosz Żebrowski -75 oraz Łukasz Płaczek -84 kg zdobyli brąz, Adam Krawczyk 100 kg srebro.

W lutym w hali Zespołu Szkół Gminnych w Baranowie odbyła się I Gala Sportów Walki "Sparta", której organizatorami był miejscowy klub sportowy Świt Baranowo oraz klub sportów walki Fight Academy Ostrołęka. Reprezentanci Fight Academy którzy wygrali swoje walki: MMA -72kg Mateusz Mierzejewski Fight Academy Ostrołęka pokonał Hubert Świerczyński Apin Wyszków.

MMA -75kg Bartosz Żebrowski Fight Academy Ostrołęka pokonał Adrian Radulskiego (Katana Szczytno). K1 -75kg Jakub Jarka Fight Academy Ostrołęka pokonał Mariusza Kurka (Katana Szczytno). MMA -77kg Karol Zyra Fight Academy Ostrołęka pokonał Daniela Bralewskiego (Apin Wyszków). Jedynie Andrzej Wróblewski przegrał swoją walkę po bardzo zaciętym boju z reprezentantem klubu Nokaut Ostrów Mazowiecka.

W marcu w II Gali Professional Combat Sanda przegrał nieznacznie na punkty Jakub Jarka w nowej dla niego formule Sanda. Bartosz Żebrowski wygrał walkę na Gali First Blood w Wyszkowie w formule K1.

W kwietniu zawodnicy Fight Academy odbyli sparingi z zawodnikami Gimnazjon Apin Wyszków oraz Nokaut Ostrów Mazowiecka. W walkach wzięło udział prawie czterdziestu fighterów. Również w kwietniu Karol Zyra zdobył czwarte miejsce na Turnieju grapplingowym o Puchar Komendanta Wyższej szkoły Policji w Szczytnie. Jakub Jarka, Sebastian Matjasik oraz Bartosz Żebrowski wygrali swoje walki podczas Gali Underground Fight Show 7 w Mrągowie.

W maju ostrołęcki klub odwiedził Marcin Różalski, czołowy Polski zawodnik w K1 aktualnie zawodnik KSW który poprowadził dwa seminaria, jedno z walki w klinczu, drugie z walki na zasadach Muay Thai.
Ostrołęcki klub odwiedziła również Katarzyna Pędzich, instruktorka fitness, która poprowadziła morderczy trening kondycyjno wytrzymałościowy. Dzięki uprzejmości klubu Nokaut Ostrów Mazowiecka ostrołęczanie uczestniczyli w seminarium z Borysem Mańkowskim. FA reprezentowali: Arkadiusz Ludwiczak, Daniel Zaręba, Adam Kujawa, Piotr Szymborski oraz Cezary Dobkowski.

Również w maju odbyły się międzyklubowe sparingi, gdzie ostrołęczanie gościli zawodników klubu Nokaut Ostrów Mazowiecka i stoczyli walki na zasadach UFR oraz grapplingu.

W czerwcu Fight Academy miało przyjemność zaprezentować swoje umiejętności podczas festynu w Jastrząbce. W pokazie kickboxingu i MMA brali udział: Karol Zyra, Bartosz Żebrowski, Jakub Jarka, Arkadiusz Ludwiczak i Daniel Zaręba

Do treningów Fight Academy powróciło we wrześniu. Ruszyła nowa sekcja judo prowadzona przez Andrzeja Ciszewskiego, który posiada czarny pas w tej dyscyplinie. Zawodnicy FA walczyli w zawodach ALMMA 43 w Pruszkowie. Michał Baranowski zdobył złoto w kat -96kg full contact senior.

W październikowych Mistrzostwach Mazowsza w MMA w Wołominie ALMMA 44 w kat. junior zawodnicy Fight Academy zdobyli złoto Łukasz Ceberek kat. -62 kg oraz brąz Tobiasz Gąska w kat. -67 kg. Tego samego dnia Michał Baranowski stoczył debiut na zawodowym ringu na gali PLMMA Black Dragon w dalekim Andrychowie, walka niestety przegrana przez duszenie za pleców z dużo bardziej doświadczonym zawodnikiem Arturem Mroczkiem z klubu Okniński Biała Podlaska.

Filip Jamrozik stoczył wyrównany bój na Charytatywnej Gali Sportów Walki w Mińsku Mazowieckim. Zawodnicy ostrołęckiego klubu wraz z trenerem Arkadiuszem Ludwiczakiem uczestniczyli w międzynarodowym turnieju kickboxingu Kosa Cup w czeskiej Pradze. Wyjazd odbył się w ramach kampanii Fundacji Sport Active i Runda Zero Promotion "Łączy Nas Sport Nie Narkotyki". FA reprezentowała trójka zawodników, którzy przywieźli medale: Jakub Jarka złoto -73kg, Jakub Winiarczyk brąz -90kg, Jarosław Wronowski srebro -80 kg weteran.

Również w październiku Karol Zyra uczestniczył w I Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w MMA, które odbyły się w Toruniu. Karol do zawodów zbijał 6 kg i ostatecznie wystartował w kat. -73kg. W pierwszej walce spotkał się z bardzo silnym zawodnikiem ze Świętoszowa (Dolny Śląsk), reprezentantem wojska, z którym stoczył bardzo wyrównaną i emocjonującą walkę. Sędziowie po pierwszej rundzie orzekli dogrywkę po której niestety wskazali zwycięstwo przeciwnika
Jeszcze w październiku Fight Academy wziął udział w Gali Sportów Walki w Wyszkowie, gdzie Michał Baranowski stoczył kontrowersyjną walkę z miejscowym Mateuszem Śniadałą. Walkę niestety według sędziów przegrał.

W listopadzie zawodnicy Fight Academy walczyli w turnieju ALMMA 46 w Żyrardowie, gdzie Karol Zyra, Tobiasz Gąska i Łukasz Ceberek wygrali swoje pierwsze walki. Niestety później odpadli z rozgrywek, przegrywając kolejne walki. Wisienką zawodów był extra fight Michała Baranowskiego z Pawłem Drzewieckim.

W grudniu bardzo dobry występ zanotowali zawodnicy Fight Academy w Międzynarodowych zawodach kickboxingu Mazovia Cup 2013 w Tarczynie. Jakub Jarka -78kg wywalczył złoto, Daniel Zyra -78kg srebro, Jakub Winiarczyk +90kg brąz, Jarosław Wronowski kat. elita +35lat srebro, Karol Zyra -75kg srebro -81kg złoto (MMA).

Kilka dni później Tobiasz Gąska wygrał walkę przez duszenie zza pleców w drugiej rundzie z miejscowym zawodnikiem na pół zawodowej Gali Night of Chamions w Grajewie.

– Tym miłym akcentem zakończymy rok pełen potężnego zaangażowania, morderczych treningów, wspaniałych walk, wygranych i przegranych, kolejny rok pokonywania swoich słabości i wspinania po szczeblach umiejętności i ambicji – podkreśla trener Arkadiusz Ludwiczak.