« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 4 kwietnia 2020 r., imieniny Izydora, Wacława, Platona

Moja Ostrołęka

Aktualności

Siostry Wikieł zachwycają w Mistrzostwach Polski

Nie dają o sobie zapomnieć pływacy UŚKS Ostrołęka, którzy z kolejnych zawodów przywożą medale i bardzo wartościowe wyniki. Podczas Mistrzostw Polski Juniorów 16-letnich Angelika Wikieł wywalczyła złoty medal na 200 metrów stylem klasycznym, a na dystansie o połowę krótszym była druga.


Wyniki uzyskane przez Angelikę w zawodach zapewniają jej start w Mistrzostwach Europy Juniorów.

W Gliwicach natomiast odbyły się Mistrzostwa Polski 15-latków, w których wział udział reprezentant UŚKS Ostrołęka Karol Bojarski, poprawiając rekord życiowy na 50 m stylem dowolnym z czasem 0:26,23.
- Karol w kolejnych zawodach Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym powinien ustanowić nowe rekordy Polski wśrod juniorów młodszych - uważa trener Włodzimierz Janczewski.

W Olsztynie odbyły się z kolei Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich, gdzie znakomicie spisała się najmłodsza z sióstr Żaklina Wikieł, wychowanka trenera Włodzimierza Janczewskiego, która trenowała siedem lat w klubie UŚKS Ostrołęka, a od stycznia 2014 roku reprezentuje klub Kormoran Olsztyn. Okazała się bezkonkurencyjna w Polsce, wygrywając na 50 m, 100 m i 200 m stylem klasycznym. Uzyskane wyniki dały przepustkę do startu w międzynarodowych zawodach na Cyprze, już 5 kwietnia.

Szkoda, że miasto nie potrafiło zapewnić warunków do rozwoju kolejnej utalentowanej zawodniczce, która zmuszona była do przeprowadzki do Olsztyna i reprezentowania miejscowego klubu.

Odsłon: 3697
Komentarzy: 3
08:52, 21.03.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Max @ 12:30, 21.03.2014r. IP: *.*.55.64

Kolejna utalentowana zawodniczka uciekła z naszego miasta, bo po zdobyciu trzech złotych medali na pływalni kazano jej zapłacić za przekroczony limit pięciu minut i nie wypuszczono bez uregulowania należności.

Kibic @ 18:52, 21.03.2014r. IP: *.*.208.51

Wstyd że Angelika Mistrzyni Polski i rekordzistka kraju jeśli przyjedzie do Ostrołęki musi płacić za treningi na miejskim basenie. Promuje miasto wszędzie

sport @ 20:46, 21.03.2014r. IP: *.*.153.170

Cięzko w Polsce jest być sportowcem, a w Ostrołęce tym bardziej, jeszcze jak się jest najlepszym bo to boli innych,bardzo. Gratulacje dla sióstr Wikieł, tak trzymać.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo