« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 25 września 2020 r., imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Rowerzyści zaliczyli pierwszy rowerowy czwartek

Blisko trzydzieści kilometrów przejechali rowerzyści podczas pierwszego wiosennego rowerowego czwartku. We wspólnej wyprawie wzięło udział 25 osób, które spragnione były aktywnego wypoczynku. Trasa dla większości nie była zbyt wymagająca.


Rowerzyści wyruszyli spod sceny przy Kupcu i przejechali przez m.in. Dzbenin, Czarnowiec, Rzekuń, Drwęcz, Susk Nowy, Ławy i powrócili do Ostrołęki. Tempo jazdy było spokojne, a cała grupa tuż po zmroku udała się domów.

 

Spotkanie rowerzystów cieszyło się niezwykle dużym zainteresowaniem mediów, a uczestnicy wypraw opowiadali, dlaczego chętnie wsiadają na rower i dlaczego chcą swoją pasją zarazić innych.

 

- Chcemy, aby ludzie chociaż na trochę wyszli z domu, odeszli od komputera, wsiedli na rower i przejechali wspólnie z nami kilkanaście kilometrów - podkreślali stali bywalcy rowerowych wypraw.Rowerowe czwartki potrwają do późnej jesieni, dlatego przed miłośnikami dwóch kółek jeszcze co najmniej trzydzieści wypraw. Każdy może uczestniczyć w kolejnej, która będzie miała miejsce już w czwartek, 10 kwietnia. Ruszamy punktualnie o godz. 18.00. Do zobaczenia!

 

Niebawem ruszą również rowerowe soboty. O planach i kształcie sobotnich wyjazdów rozmowy prowadzone są podczas rowerowych czwartków. Swoje opinie prosimy również wpisywać w komentarzach.

Odsłon: 3325
Komentarzy: 5
08:00, 04.04.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Początek sezonu nie był łaskawy dla żadnej dyscypliny, czyli ten dla kolarzy, który miał się rozpocząć w połowie kwietnia. Szalejąca na całym świecie pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wszystkich. Króciutki cykl wyścigów szosowych postanowiło zorganizować na Mazowszu Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów.

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie MTB XCO. Wśród startujących nie mogło zabraknąć przedstawicieli KK24h, którzy pokonali taką samą trasę, co dzień później zawodnicy elity. Z przygodami zmagania zakończył Marek Karczewski.

 

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Zawodnik z naszego regionu pobił rekord trasy podczas IV edycji Wysokomazowieckiego 24-godzinnego Maratonu Rowerowego. Michał Ciecierski reprezentujący barwy KK24h przed rokiem w tym samym czasie pokonał 684 km i zajął drugie miejsce. W tegorocznej edycji poprawił się o 49 km i wygrał z ogromną przewagą.

Znamy mistrzów rowerów

Znamy mistrzów rowerów

Sportowe Wakacje w Mieście organizowane przez Miasto Ostrołęka to również rywalizacja na rowerach. Śmiałkowie wzięli udział w wyścigu australijskim o puchar Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego. Kto został mistrzem? Wszystkim towarzyszyła piękna pogoda, sportowa rywalizacja, a przede wszystkim świetna zabawa.

V Kolarski Wyścig Australijski. Weź udział

V Kolarski Wyścig Australijski. Weź udział

Już po raz piąty w ramach wakacyjnej oferty dla dzieci i młodzieży, ale także dorosłych zostanie przeprowadzony Kolarski Wyścig Australijski. Głównym celem imprez jest popularyzacja kolarstwa i popularyzacja zdrowego trybu życia wśród mieszkańców miasta.

» Wasze komentarze

rower @ 17:35, 04.04.2014r. IP: *.*.106.108

Nie wiem co wy ciągle z tymi planami na rowerowe soboty. Przecież już prawie od miesiąca takie wycieczki się odbywają, a kolejna jest zaplanowana na jutro.

Rowerek @ 18:01, 04.04.2014r. IP: *.*.221.164

Warto dodać, że sobotnie wycieczki przeznaczone są dla bardziej doświadzonych rowerzystów, gdyż pokonywane są dłuższe trasy. Jutro będzie to około 90 km. Po szczegóły zapraszam na forum RowerowaOstroleka.pl.

:) @ 19:08, 04.04.2014r. IP: *.*.171.19

Jestem za sobotą albo niedzielą nawet :) Aczkolwiek te sobotnie trasy o których pisze Rowerek to raczej dla osób które już troszkę jeżdżą na rowerze i to wcale nie mało :)
PS. Dla tych którzy są niezdecydowani, zapewniam że nie ma czego obawiać, wystarczy tylko chęć, chwilka wolnego czasu i rower...
Gwarantowane mile chwile, poprawa kondycji, samopoczucia i poznanie nowych interesujących osób...

Tomasz @ 22:23, 04.04.2014r. IP: *.*.50.11

zapraszamy na wyprawę na OLSY PŁOSZYCKIE to tylko kilkanaście km od oki . pozdrawiam LaLa

kk24h @ 07:21, 05.04.2014r. IP: *.*.216.114

Jeśli ktoś chce jeździć po szosie w soboty o 10.00 to zapraszamy przy ławeczce GjwsD ul. Pomian.
Tempo 30km/h i wyżej .
Szczegóły na kk24h kropa peel :)
.............................. .......................
Jeśli ktoś chce jeździć po terenie w niedziele o 9.00 to zapraszamy na spotkanie w Wojciechowicach.
Jazda na rundach. .
Szczegóły na kk24h kropa peel :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo