« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 28 lutego 2020 r., imieniny Romana, Makarego, Lutomira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Moc atrakcji na rowerach (zdjęcia, wideo)

Nawet obfite opady deszczu nie wystraszyły miłośników dwóch kółek. Rodzinny Rajd Rowerowy w gminie Olszewo-Borki to już tradycja. Tym razem na wspólną wycieczkę wybrało się blisko dwieście osób. Pogoda nie rozpieszczała, ale atmosfera była świetna.


Jeszcze pół godziny przez startem imprezy obfite opady deszczu utrudniały dotarcie na start rajdu. Mimo to na wspólną wycieczkę wybrała się rekordowa liczba uczestników. Ci, którzy nie zdecydowali się na wyjazd w sobotni poranek, mają czego żałować.

 

Organizatorzy przygotowali dwie rowerowe trasy, z czego większość osób biorących udział w imprezie wybrała krótszą. Grupa zaplanowanych kolarzy udała się na wycieczkę przez Stepnę-Michałki, Żebry-Ostrowy, Żebry-Wirzchlas, Nową Wieś i dotarła do Przystani. W efekcie do pokonania było blisko 35 km.

 

Najbardziej wytrwali mogli dołożyć jeszcze kilka kilometrów dokładając objazd jeszcze jednej lub dwóch miejscowości. W Przystani na uczestników rajdu czekał gorący poczęstunek, napoje oraz moc atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

 

Dodatkową atrakcją dla rowerzystów był specjalny wyścig po terenie leśnym na dystansie 3 km. W gronie kobiet triumfowała Danuta Cichowska, a w gronie mężczyzn Ireneusz Rupiński. Gdy jedni zmagali się w kolejnym rowerowym starcie, inni rozgrywali piłkarskie i koszykarskie mecze, a także rywalizowali w różnego rodzaju konkursach przygotowanych dla dzieci.


Esprit

Punktem kulminacyjnym było wręczenie pucharów, medali, dyplomów oraz losowanie nagród niespodzianek, w gronie licznie przybyłych rowerzystów. Z pewnością każdy, kto wziął udział w tegorocznej imprezie czuł się usatysfakcjonowany miło spędzonym czasem. Do zobaczenia za rok!

 

Zobacz zdjęcia:
VIII Rodzinny Rajd Rowerowy w Gminie Olszewo-Borki (10.05.2014)

Wójt Krzysztof Szewczyk otwiera Rajd Rowerowy

 

Trasa Rodzinnego Rajdu Rowerowego

 

Wyścig na 3 km po lesie

 

Mecz piłki nożnej żonaci - kawalerzy

 

Zabawy dla dzieci w VIII Rodzinnym Rajdzie Rowerowowym

Odsłon: 3851
Komentarzy: 7
16:27, 10.05.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu mają okazję pożegnać lato na dwóch kółkach. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprasza na rodzinny rajd rowerowy po Ostrołęce i gminie Rzekuń. Początek wydarzenia w sobotę 7 września.

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Michał Brauliński z Bielska-Białej okazał się najszybszym kolarzem podczas jazdy indywidualnej na czas rozegranej dziś w miejscowości Zapieczne (gm. Troszyn). Najlepszym ostrołęczaninem został Tomasz Jarkowski, który zameldował się na mecie z szóstym wynikiem.

» Wasze komentarze

Olko @ 19:06, 10.05.2014r. IP: *.*.50.25

Fajna impreza, ale szkoda, że tak mało osób chce pokonać dłuższą trasę. Moim skromnym zdaniem większość chce przejechać 5-10 km, dostać się na grilla, wylosować prezent i wrócić do domu.

Najważniejsze chyba jest wspólne pokonanie tych 35-40 km na rowerze. Chyba, że nie rozumiem tej imprezy, która nazywa się rajd rowerowy.

Klara @ 19:33, 10.05.2014r. IP: *.*.112.228

Super impreza.Gratulacje dla organizatorów.

Marek @ 07:54, 11.05.2014r. IP: *.*.217.99

Pozdrawiam organizatorów. Żałuję, że nie mogłem w niej uczestniczyć. Do zobaczenia w lasach gminy Olszewo-Borki 24 sierpnia 2014r na innej rowerowej imprezie :)

Gość @ 09:55, 11.05.2014r. IP: *.*.112.228

Było fajnie, ale mam parę uwag strzałek które wskazywały drogę było bardzo mało. Mam 12 lat i nie znam trasy przez co straciłem pierwsze miejsce. Losowanie w Przystani było ustawione. Parę osób wygrało jakieś skakanki czy coś w tak zwanej LOTERII co roku wygrywa córka przewodniczącego rady gminy. W tym roku wygrała rower, w ubiegłym laptopa. Po mojemu żenada zamiast dać to wygrać jakiemuś dziecku woli dać swojej córce.

zzz @ 15:45, 11.05.2014r. IP: *.*.93.239

ahh ta ludzka zazdrość.... rower był jawnie losowany i nie było w tym nic dziwnego, tylko ktoś strasznie sobie zęby ostrzył na rower...

ktoś @ 22:09, 11.05.2014r. IP: *.*.137.231

Wypadałoby choć odrobinę zachować przyzwoitości i nie uprawiać tego żenującego spektaklu czy do losowania nie można wybrać bezstonnej osoby???czy to musi być zawsze przewodniczący rady???sytuacja jest żenujaca...pozdrawiam

O LOL @ 21:17, 12.05.2014r. IP: *.*.164.34

Do GOŚĆ - Gościu jeżdżę w ty rajdzie od kilku lat i nie było w losowaniach jeszcze laptopa. Widzę że ponosi Cię fantazja, ale niech tak będzie bawmy się dalej. Przewodniczący Rady Gminy wraz z córką wyruszyli dzisiejszego dnia do Warszawy po nowe PORSHE, które wygrała jego córka w sobotnim rajdzie ale chyba to umknęło TWOJEJ UWADZE. POZDRAWIAM CIĘ GOŚCIU

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo