« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 18 stycznia 2021 r., imieniny Małgorzaty, Piotra, Liberty

Moja Ostrołęka

Aktualności

Nasi młodzi kolarze najlepsi w Polsce!

Nexus Team w kategoriach elita i mix, BDC Retro MTB Team w masters, Legion Serwis SK Bank Rozycky Team wśród kobiet oraz Ostrołęka Team w gronie juniorów. To Drużynowi Mistrzowie Polski MTB Amatorów 2014. Zawody tej rangi siódmy raz z rzędu odbyły się w Urlach koło Jadowa.


Na trasie wytyczonej ścieżkami i duktami Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego ścigała się rekordowa w historii liczba aż 42 ekip, o 13 więcej niż przed rokiem.
- W ściganiu zespołowym liczy się przede wszystkim taktyka i współpraca między zawodnikami. To jest klucz do sukcesu - mówił pomysłodawca zawodów, organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - Jazda drużynowa na czas to niezwykle emocjonująca i widowiskowa konkurencja, niegdyś olimpijska rozgrywana na szosie. Bardzo cieszę się, że ta formuła rywalizacji rozwija się i staje się coraz bardziej popularna wśród miłośników jazdy na rowerach górskich. Rekordowa frekwencja w tegorocznych Drużynowych Mistrzostwach Polski MTB Amatorów jest tego dowodem.

 

Rywalizacja w Urlach rozegrała się w pięciu kategoriach: kobiety open, trzech męskich (juniorzy do 18 lat, elita 19-39 lat i masters 40+) oraz pierwszy raz w historii - mix open. Drużyny kobiet, juniorów, masters i mix miały do pokonania rundę licząca 25 km. Natomiast elita mężczyzn ścigała się na trasie 50 km (dwie pętle po 25 km).


Esprit

W gronie juniorów triumfował Ostrołęka Team (Artur Budny, Bartosz Jechanowski, Sebastian Korzeb, Mateusz Pomaski). W kategorii elita najlepszy okazał się Nexus Team (Daniel Formela, Bartosz Naczk, Michał Bogdziewicz, Cezary Mrozowicz). Zespół z Trójmiasta uzyskał na mecie czas 01:22:44. Wśród kobiet nie było mocnych na mieszaną ekipę zawodniczek trzech grup, czyli Legion Serwis SK Bank Rozycky Team (Agnieszka Sikora, Katarzyna Pakulska, Katarzyna Różycka). Najlepszą drużyną w kategorii masters został BDC Retro MTB Team (Mirosław Kowalski, Tomasz Majewski, Tadeusz Piątkowski, Michał Półtorak).

Na znakomitym czwartym miejscu uplasowała się drużyna mastersów KK24h-Ostrołęka, która przegrała walkę o trzecie miejsce tylko 48 sekund. Był to najstarszy skład wśród tej kategorii wiekowej i za to trzeba im podziękować. Zespoły "masters" to zawodnicy powyżej 40 roku życia, wszyscy nasi mastersi są już po 50-ce. Rywalizację w nowej kategorii mix open wygrał Nexus Team (Krzysztof Witek, Bartłomiej Glaas, Mateusz Tygielski, Korneliusz Bieliński).


Klasyfikację rodzinną prowadzoną w kategorii mix open wygrała rodzina Deptów (Retro Bike Mix III). Zwycięskie ekipy podczas dekoracji otrzymały m.in. medale oraz prestiżowe koszulki Drużynowych Mistrzów Polski MTB Amatorów 2014.

Wyniki Drużynowych Mistrzostw Polski MTB Amatorów Urle 2014:

Juniorzy (25 km)
1. Ostrołęka Team (Bartosz Jechanowski-kapitan, Artur Budny, Sebastian Korzeb, Mateusz Pomaski) - 44:30
2. Time Busters (Michał Kosiński, Kacper Danielewski, Dorian Kolasiński, Tymoteusz Wnuk) - 46:42
3. Wertepowiec Łochów (Miłosz Powierża, Jakub Tryc, Sebastian Siuchta, Artur Siuchta) - 55:28


Kobiety Open (25 km)
1. Legion Serwis SK Bank Rozycky Team (Agnieszka Sikora, Katarzyna Pakulska, Katarzyna Różycka) - 49:21
2. SK Bank Team (Ewa Duda, Sylwia Powałka, Joanna Krajewska, Karolina Rudnik) - 55:42
3. Nexus Team (Sabina Rafalska, Ewelina Naczk, Marta Kamińska) - 57:07


Masters (25 km)
1. BDC Retro MTB Team (Mirosław Kowalski, Tomasz Majewski, Tadeusz Piątkowski, Michał Półtorak) - 42:23
2. Renault Eco2 Team (Robert Janecki, Daniel Pepla, Tomasz Skalski) - 42:55
3. Gatta Rossmann Bike Team (Adam Grabara, Robert Plich, Grzegorz Turkiewicz, Dariusz Malinowski) - 44:09
4. KK24h-Ostrołęka (Paweł Niedbała-kapitan, Wiesław Kamiński, Jan Markiewicz, Wiesław Podeszwa) - 44:57


Mix Open (25 km)
1. Nexus Team (Krzysztof Witek, Bartłomiej Glaas, Mateusz Tygielski, Korneliusz Bieliński) - 43:01
2. Kolarski.eu Team (Dawid Załęgowski, Sławomir Ledwarowski, Marcin Mroczek, Tomasz Mroczek) - 45:15
3. Różne Barwy (Krzysztof Sieński, Paweł Lach, Jan Nowak, Tomasz Białek) - 48:15


Elita (50 km)
1. Nexus Team (Daniel Formela, Bartosz Naczk, Michał Bogdziewicz, Cezary Mrozowicz) - 01:22:44
2. TRW Cloudware Team (Marcin Kulesza, Bartosz Owczarek, Łukasz Góralewski, Łukasz Giziński) - 01:22:58
3. Renault Eco2 Team (Arkadiusz Jusiński, Bartosz Karczmarski, Tomasz Juchniewicz, Mateusz Hanke) - 01:23:15

Odsłon: 7884
Komentarzy: 1
09:38, 02.07.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ruszyli rodzinnie na rowerach (zdjęcia, wideo)

Ruszyli rodzinnie na rowerach (zdjęcia, wideo)

Dużą popularnością cieszył się Rodzinny Rajd Rowerowy, który w sobotę (26 września) ruszył z Ostrołęki w stronę Lelisa. Uczestnicy przejadą 35 kilometrów. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały atrakcyjne nagrody niespodzianki od prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika, który wraz z wójtem gminy Lelis Stefanem Prusikiem zapraszali na wydarzenie.

 

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik oraz wójt gminy Lelis Stefan Prusik zapraszają na Rodzinny Rajd Rowerowy na pożegnanie lata. Właśnie ruszyły zapisy do wydarzenia, które odbędzie się 26 września. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały atrakcyjne nagrody niespodzianki od szefa miasta.

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Początek sezonu nie był łaskawy dla żadnej dyscypliny, czyli ten dla kolarzy, który miał się rozpocząć w połowie kwietnia. Szalejąca na całym świecie pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wszystkich. Króciutki cykl wyścigów szosowych postanowiło zorganizować na Mazowszu Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów.

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie MTB XCO. Wśród startujących nie mogło zabraknąć przedstawicieli KK24h, którzy pokonali taką samą trasę, co dzień później zawodnicy elity. Z przygodami zmagania zakończył Marek Karczewski.

 

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Zawodnik z naszego regionu pobił rekord trasy podczas IV edycji Wysokomazowieckiego 24-godzinnego Maratonu Rowerowego. Michał Ciecierski reprezentujący barwy KK24h przed rokiem w tym samym czasie pokonał 684 km i zajął drugie miejsce. W tegorocznej edycji poprawił się o 49 km i wygrał z ogromną przewagą.

» Wasze komentarze

bb @ 09:45, 02.07.2014r. IP: *.*.160.226

Tak trzymajcie chłopaki :)
Gratulacje dla ostrołęczaków !

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo