« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 20 lutego 2020 r., imieniny Leona, Ludomiła, Lubomira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Nasi młodzi kolarze najlepsi w Polsce!

Nexus Team w kategoriach elita i mix, BDC Retro MTB Team w masters, Legion Serwis SK Bank Rozycky Team wśród kobiet oraz Ostrołęka Team w gronie juniorów. To Drużynowi Mistrzowie Polski MTB Amatorów 2014. Zawody tej rangi siódmy raz z rzędu odbyły się w Urlach koło Jadowa.


Na trasie wytyczonej ścieżkami i duktami Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego ścigała się rekordowa w historii liczba aż 42 ekip, o 13 więcej niż przed rokiem.
- W ściganiu zespołowym liczy się przede wszystkim taktyka i współpraca między zawodnikami. To jest klucz do sukcesu - mówił pomysłodawca zawodów, organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - Jazda drużynowa na czas to niezwykle emocjonująca i widowiskowa konkurencja, niegdyś olimpijska rozgrywana na szosie. Bardzo cieszę się, że ta formuła rywalizacji rozwija się i staje się coraz bardziej popularna wśród miłośników jazdy na rowerach górskich. Rekordowa frekwencja w tegorocznych Drużynowych Mistrzostwach Polski MTB Amatorów jest tego dowodem.

 

Rywalizacja w Urlach rozegrała się w pięciu kategoriach: kobiety open, trzech męskich (juniorzy do 18 lat, elita 19-39 lat i masters 40+) oraz pierwszy raz w historii - mix open. Drużyny kobiet, juniorów, masters i mix miały do pokonania rundę licząca 25 km. Natomiast elita mężczyzn ścigała się na trasie 50 km (dwie pętle po 25 km).W gronie juniorów triumfował Ostrołęka Team (Artur Budny, Bartosz Jechanowski, Sebastian Korzeb, Mateusz Pomaski). W kategorii elita najlepszy okazał się Nexus Team (Daniel Formela, Bartosz Naczk, Michał Bogdziewicz, Cezary Mrozowicz). Zespół z Trójmiasta uzyskał na mecie czas 01:22:44. Wśród kobiet nie było mocnych na mieszaną ekipę zawodniczek trzech grup, czyli Legion Serwis SK Bank Rozycky Team (Agnieszka Sikora, Katarzyna Pakulska, Katarzyna Różycka). Najlepszą drużyną w kategorii masters został BDC Retro MTB Team (Mirosław Kowalski, Tomasz Majewski, Tadeusz Piątkowski, Michał Półtorak).

Na znakomitym czwartym miejscu uplasowała się drużyna mastersów KK24h-Ostrołęka, która przegrała walkę o trzecie miejsce tylko 48 sekund. Był to najstarszy skład wśród tej kategorii wiekowej i za to trzeba im podziękować. Zespoły "masters" to zawodnicy powyżej 40 roku życia, wszyscy nasi mastersi są już po 50-ce. Rywalizację w nowej kategorii mix open wygrał Nexus Team (Krzysztof Witek, Bartłomiej Glaas, Mateusz Tygielski, Korneliusz Bieliński).


Klasyfikację rodzinną prowadzoną w kategorii mix open wygrała rodzina Deptów (Retro Bike Mix III). Zwycięskie ekipy podczas dekoracji otrzymały m.in. medale oraz prestiżowe koszulki Drużynowych Mistrzów Polski MTB Amatorów 2014.

Wyniki Drużynowych Mistrzostw Polski MTB Amatorów Urle 2014:

Juniorzy (25 km)
1. Ostrołęka Team (Bartosz Jechanowski-kapitan, Artur Budny, Sebastian Korzeb, Mateusz Pomaski) - 44:30
2. Time Busters (Michał Kosiński, Kacper Danielewski, Dorian Kolasiński, Tymoteusz Wnuk) - 46:42
3. Wertepowiec Łochów (Miłosz Powierża, Jakub Tryc, Sebastian Siuchta, Artur Siuchta) - 55:28


Kobiety Open (25 km)
1. Legion Serwis SK Bank Rozycky Team (Agnieszka Sikora, Katarzyna Pakulska, Katarzyna Różycka) - 49:21
2. SK Bank Team (Ewa Duda, Sylwia Powałka, Joanna Krajewska, Karolina Rudnik) - 55:42
3. Nexus Team (Sabina Rafalska, Ewelina Naczk, Marta Kamińska) - 57:07


Masters (25 km)
1. BDC Retro MTB Team (Mirosław Kowalski, Tomasz Majewski, Tadeusz Piątkowski, Michał Półtorak) - 42:23
2. Renault Eco2 Team (Robert Janecki, Daniel Pepla, Tomasz Skalski) - 42:55
3. Gatta Rossmann Bike Team (Adam Grabara, Robert Plich, Grzegorz Turkiewicz, Dariusz Malinowski) - 44:09
4. KK24h-Ostrołęka (Paweł Niedbała-kapitan, Wiesław Kamiński, Jan Markiewicz, Wiesław Podeszwa) - 44:57


Mix Open (25 km)
1. Nexus Team (Krzysztof Witek, Bartłomiej Glaas, Mateusz Tygielski, Korneliusz Bieliński) - 43:01
2. Kolarski.eu Team (Dawid Załęgowski, Sławomir Ledwarowski, Marcin Mroczek, Tomasz Mroczek) - 45:15
3. Różne Barwy (Krzysztof Sieński, Paweł Lach, Jan Nowak, Tomasz Białek) - 48:15


Elita (50 km)
1. Nexus Team (Daniel Formela, Bartosz Naczk, Michał Bogdziewicz, Cezary Mrozowicz) - 01:22:44
2. TRW Cloudware Team (Marcin Kulesza, Bartosz Owczarek, Łukasz Góralewski, Łukasz Giziński) - 01:22:58
3. Renault Eco2 Team (Arkadiusz Jusiński, Bartosz Karczmarski, Tomasz Juchniewicz, Mateusz Hanke) - 01:23:15

Odsłon: 7493
Komentarzy: 1
09:38, 02.07.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu mają okazję pożegnać lato na dwóch kółkach. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprasza na rodzinny rajd rowerowy po Ostrołęce i gminie Rzekuń. Początek wydarzenia w sobotę 7 września.

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Michał Brauliński z Bielska-Białej okazał się najszybszym kolarzem podczas jazdy indywidualnej na czas rozegranej dziś w miejscowości Zapieczne (gm. Troszyn). Najlepszym ostrołęczaninem został Tomasz Jarkowski, który zameldował się na mecie z szóstym wynikiem.

» Wasze komentarze

bb @ 09:45, 02.07.2014r. IP: *.*.160.226

Tak trzymajcie chłopaki :)
Gratulacje dla ostrołęczaków !

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo