Wtorek, 29 września 2020 r., imieniny Michała, Michaliny, Gabriela

Murach najlepszy wśród tenisowej młodzieży

Bartosz Murach wygrał Turniej Młodzieżowy Tenisa Ziemnego do lat 18. W decydującej finałowej batalii pokonał Mikołaja Piersę i Agatę Plonę. Do rywalizacji w zawodach organizowanych wspólnie przez OST i MZOSTiIT przystąpiła dziesiątka młodych adeptów tenisa.

Rywalizacja w turnieju przebiegała z podziałem na trzy grupy, w których zwyciężyli: Bartosz Murach, Mikołaj Piersa i Agata Plona.

W grupie finałowej Bartosz Murach pokonał Agatę Plonę 4:1 i Mikołaja Piersę 4:0. W trzecim meczu Mikołaj Piersa pokonał Agatę Plonę 4:0.

- Wysoka temperatura dała się we znaki młodym adeptom tenisa, którzy po turnieju odczuwali duże zmęczenie - komentuje zawody prezes OST Jędrzej Nowak. - Uczestników było trochę mniej, niż się spodziewaliśmy, ale ze względu na okres wakacyjny, część dzieci z OST wyjechała na wypoczynek.

Kolejną imprezą na kortach ziemnych przy ulicy Hallera będą Otwarte Mistrzostwa Kurpi. Zawody zostaną rozegrane w dniach 26-27 lipca. Więcej o zgłoszeniach do rywalizacji w przyszłym tygodniu w naszym serwisie.