« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 18 stycznia 2021 r., imieniny Małgorzaty, Piotra, Liberty

Moja Ostrołęka

Aktualności

Poland Bike zawita do Jasienicy. Weź udział!

Lotto Poland Bike Marathon wkracza w decydującą fazę i trzeci raz z rzędu wystartuje w powiecie Ostrów Mazowiecka, znajdującym się w północno-wschodniej części Mazowsza. W niedzielę, 28 września w Jasienicy koło Ostrowi Mazowieckiej odbędzie się dwunasty, przedostatni już etap tegorocznego cyklu.


Wracają "puszczańskie klimaty" z nieco skróconymi dystansami. Nieprzypadkowo, bo dwa tygodnie później 12 października zostanie rozegrany finał Lotto Poland Bike Marathon, na znacznie trudniejszej trasie w warszawskim Wawrze.

 

Kolorowe miasteczko kolarskie, Biuro Zawodów oraz start i meta wyścigów znajdą się w Jasienicy w powiecie Ostrów Mazowiecka, tak jak przed rokiem, w pobliżu Publicznego Gimnazjum nr 1 imienia ks. płk. Antoniego Warakomskiego przy ulicy Pawła Jasienicy 23.
- To już jedna z ostatnich szans na zdobycie punktów do klasyfikacji generalnej cyklu. Warto zatem wystartować, poprawić swój tegoroczny dorobek i miejsce w "generalce" - mówi organizator Lotto Poland Bike Marathon, były kolarz zawodowy Grzegorz Wajs. - Będzie to jednocześnie idealna rozgrzewka przed finałowym etapem całego cyklu w Wawrze. Stąd nieco krótsze dystanse i łatwiejszy profil trasy, która w powiecie Ostrów Mazowiecka wiedzie głównie przez dukty leśne i szlaki Puszczy Białej. Absolutnie do przejechania dla każdego. Stosunkowo łatwa i przyjemna. Zapraszam miłośników "dwóch kółek" do Jasienicy w powiecie ostrowskim w niedzielę 28 września.

 

Rywalizacja odbędzie się tradycyjnie na trzech dystansach: MAX (45 km), MINI (27 km) oraz FAN (8 km - dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa powiatu Ostrów Mazowiecka). Dodatkowo na trasie MINI (27 km) mieszkańcy powiatu Ostrów Mazowiecka będą rywalizować w mistrzostwach powiatu ostrowskiego w kolarstwie górskim. Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.


JBB

XII etap LOTTO Poland Bike Marathon w Jasienicy koło Ostrowi Mazowieckiej organizowany jest we współpracy ze Starostwem Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej. Biuro zawodów w Jasienicy, powiat Ostrów Mazowiecka – w pobliżu Publicznego Gimnazjum nr 1 imienia ks. płk. Antoniego Warakomskiego, ul. Pawła Jasienicy 23 (Miasteczko Poland Bike) – 27 września (sobota) godz. 17.00 - 20.00 oraz 28 września (niedziela) godz. 8.00 - 11.00 (dystans FAN) i godz. 8.00-12.00 (dystanse MINI i MAX)

 

Początek rywalizacji w zawodach: godz. 11.15 - start dystansu FAN (8 km), godz. 12.30 - start dystansów MAX (45 km) i MINI (27 km), godz. 12.45 - start Mini Cross (2-4 i 5-6 lat) na terenie Miasteczka Poland Bike.

Odsłon: 10192
Komentarzy: 4
08:57, 24.09.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ruszyli rodzinnie na rowerach (zdjęcia, wideo)

Ruszyli rodzinnie na rowerach (zdjęcia, wideo)

Dużą popularnością cieszył się Rodzinny Rajd Rowerowy, który w sobotę (26 września) ruszył z Ostrołęki w stronę Lelisa. Uczestnicy przejadą 35 kilometrów. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały atrakcyjne nagrody niespodzianki od prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika, który wraz z wójtem gminy Lelis Stefanem Prusikiem zapraszali na wydarzenie.

 

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik oraz wójt gminy Lelis Stefan Prusik zapraszają na Rodzinny Rajd Rowerowy na pożegnanie lata. Właśnie ruszyły zapisy do wydarzenia, które odbędzie się 26 września. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały atrakcyjne nagrody niespodzianki od szefa miasta.

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Początek sezonu nie był łaskawy dla żadnej dyscypliny, czyli ten dla kolarzy, który miał się rozpocząć w połowie kwietnia. Szalejąca na całym świecie pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wszystkich. Króciutki cykl wyścigów szosowych postanowiło zorganizować na Mazowszu Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów.

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie MTB XCO. Wśród startujących nie mogło zabraknąć przedstawicieli KK24h, którzy pokonali taką samą trasę, co dzień później zawodnicy elity. Z przygodami zmagania zakończył Marek Karczewski.

 

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Zawodnik z naszego regionu pobił rekord trasy podczas IV edycji Wysokomazowieckiego 24-godzinnego Maratonu Rowerowego. Michał Ciecierski reprezentujący barwy KK24h przed rokiem w tym samym czasie pokonał 684 km i zajął drugie miejsce. W tegorocznej edycji poprawił się o 49 km i wygrał z ogromną przewagą.

» Wasze komentarze

lokalniak @ 08:38, 25.09.2014r. IP: *.*.65.18

A kto tam jedzie?
Z kim mógłbym pojechać?

wuja @ 10:10, 25.09.2014r. IP: *.*.158.33

szukaj na rowerowaostroleka.pl

lokalniak @ 15:18, 25.09.2014r. IP: *.*.65.18

dzięki wuja
znalazłem na rowerowejOstrołęce :)
i na kk24h.pl w kalendarzu

lokalniak @ 07:23, 26.09.2014r. IP: *.*.65.18

w sobotę 27.09 jadą na wyścig do Mielnika - też fajnie
- może w następnym sezonie się zapiszę :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo