« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 16 lutego 2020 r., imieniny Danuty, Julianny, Daniela

Moja Ostrołęka

Aktualności

Poland Bike zawita do Jasienicy. Weź udział!

Lotto Poland Bike Marathon wkracza w decydującą fazę i trzeci raz z rzędu wystartuje w powiecie Ostrów Mazowiecka, znajdującym się w północno-wschodniej części Mazowsza. W niedzielę, 28 września w Jasienicy koło Ostrowi Mazowieckiej odbędzie się dwunasty, przedostatni już etap tegorocznego cyklu.


Wracają "puszczańskie klimaty" z nieco skróconymi dystansami. Nieprzypadkowo, bo dwa tygodnie później 12 października zostanie rozegrany finał Lotto Poland Bike Marathon, na znacznie trudniejszej trasie w warszawskim Wawrze.

 

Kolorowe miasteczko kolarskie, Biuro Zawodów oraz start i meta wyścigów znajdą się w Jasienicy w powiecie Ostrów Mazowiecka, tak jak przed rokiem, w pobliżu Publicznego Gimnazjum nr 1 imienia ks. płk. Antoniego Warakomskiego przy ulicy Pawła Jasienicy 23.
- To już jedna z ostatnich szans na zdobycie punktów do klasyfikacji generalnej cyklu. Warto zatem wystartować, poprawić swój tegoroczny dorobek i miejsce w "generalce" - mówi organizator Lotto Poland Bike Marathon, były kolarz zawodowy Grzegorz Wajs. - Będzie to jednocześnie idealna rozgrzewka przed finałowym etapem całego cyklu w Wawrze. Stąd nieco krótsze dystanse i łatwiejszy profil trasy, która w powiecie Ostrów Mazowiecka wiedzie głównie przez dukty leśne i szlaki Puszczy Białej. Absolutnie do przejechania dla każdego. Stosunkowo łatwa i przyjemna. Zapraszam miłośników "dwóch kółek" do Jasienicy w powiecie ostrowskim w niedzielę 28 września.

 

Rywalizacja odbędzie się tradycyjnie na trzech dystansach: MAX (45 km), MINI (27 km) oraz FAN (8 km - dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa powiatu Ostrów Mazowiecka). Dodatkowo na trasie MINI (27 km) mieszkańcy powiatu Ostrów Mazowiecka będą rywalizować w mistrzostwach powiatu ostrowskiego w kolarstwie górskim. Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.


Esprit

XII etap LOTTO Poland Bike Marathon w Jasienicy koło Ostrowi Mazowieckiej organizowany jest we współpracy ze Starostwem Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej. Biuro zawodów w Jasienicy, powiat Ostrów Mazowiecka – w pobliżu Publicznego Gimnazjum nr 1 imienia ks. płk. Antoniego Warakomskiego, ul. Pawła Jasienicy 23 (Miasteczko Poland Bike) – 27 września (sobota) godz. 17.00 - 20.00 oraz 28 września (niedziela) godz. 8.00 - 11.00 (dystans FAN) i godz. 8.00-12.00 (dystanse MINI i MAX)

 

Początek rywalizacji w zawodach: godz. 11.15 - start dystansu FAN (8 km), godz. 12.30 - start dystansów MAX (45 km) i MINI (27 km), godz. 12.45 - start Mini Cross (2-4 i 5-6 lat) na terenie Miasteczka Poland Bike.

Odsłon: 9830
Komentarzy: 4
08:57, 24.09.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu mają okazję pożegnać lato na dwóch kółkach. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprasza na rodzinny rajd rowerowy po Ostrołęce i gminie Rzekuń. Początek wydarzenia w sobotę 7 września.

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Michał Brauliński z Bielska-Białej okazał się najszybszym kolarzem podczas jazdy indywidualnej na czas rozegranej dziś w miejscowości Zapieczne (gm. Troszyn). Najlepszym ostrołęczaninem został Tomasz Jarkowski, który zameldował się na mecie z szóstym wynikiem.

» Wasze komentarze

lokalniak @ 08:38, 25.09.2014r. IP: *.*.65.18

A kto tam jedzie?
Z kim mógłbym pojechać?

wuja @ 10:10, 25.09.2014r. IP: *.*.158.33

szukaj na rowerowaostroleka.pl

lokalniak @ 15:18, 25.09.2014r. IP: *.*.65.18

dzięki wuja
znalazłem na rowerowejOstrołęce :)
i na kk24h.pl w kalendarzu

lokalniak @ 07:23, 26.09.2014r. IP: *.*.65.18

w sobotę 27.09 jadą na wyścig do Mielnika - też fajnie
- może w następnym sezonie się zapiszę :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo