« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 31 marca 2020 r., imieniny Beniamina, Kornelego, Balbiny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ratownicy WOPR-OS w wysokiej formie

Pięć medali wywalczyli ratownicy WOPR-OS w IV rundzie Grand Prix Polski, która odbyła się w miniony weekend z Płocku. Ostrołękę z powodzeniem reprezentowali Hubert Nakielski, Dawid Świercz, Łukasz Ciskowski i Mateusz Adamowski, pod wodzą trenera Dariusza Małkowskiego.


Ostrołęczanie wywalczyli pięć medali, ale również wielokrotnie plasowali się na najbardziej nielubianej dla sportowców, piątej pozycji. Złoty medal w Grand Prix Polski na 100 m ratownik zdobył Mateusz Adamowski, który ponadto dwukrotnie zajmował czwarte miejsce na 50 m ratowanie manekina i 100 m ratowanie w płetwach. Wyniki osiągnięte przez Mateusza uplasowały go na trzecim miejscu podium w klasyfikacji generalnej wśród młodzików.

 

Trzy brązowe medale, na dystansach: 50 m ratowanie manekina, 100 m ratowanie w płetwach, 100 m kombinowane wywalczył Hubert Nakielski. Podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego był również czwarte na 100 m ratownik. Wyniki osiągnięte przez Huberta Nakielskiego uplasowały go na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej w kategorii junior młodszy.

 

Jeden brązowy medal na dystansie 100 m ratownik zdobył Dawid Świercz, który dwukrotnie plasował się na czwartym miejsce na 50 m ratowanie manekina i 100 m kombinowane oraz piąte miejsce na 100 m ratowanie w płetwach. Wyniki osiągnięte przez Dawida uplasowały go również na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej w kategorii junior młodszy. Nieco słabszy start odnotował Łukasz Ciskowski, który pojechał na zawody przeziębiony.- Starty naszych zawodników mogłyby być dużo lepsze, gdyby nie trapiące naszych zawodników kontuzje - trener Dariusz Małkowski. - W zawodach z powodu kontuzji nie wystartowała nasza najlepsza młodziczka Ania Mierzejewska, a patrząc na wyniki osiągnięte przez zawodniczki w jej kategorii wiekowej miałaby szanse na trzy złote medale. Dużo lepiej wypadłby też Mateusz Adamowski, które przez kontuzję nie trenował ostatnie trzy tygodnie przed zawodami. Niemniej jednak postawa naszych zawodników i wyniki przez nich osiągnięte zasługują na szczere gratulacje.

Odsłon: 7055
Komentarzy: 1
08:00, 07.10.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

rodzic @ 20:52, 07.10.2014r. IP: *.*.3.80

Gratulacje dla zawodników i trenera. Pozdrawiam

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo