Poniedziałek, 6 maja 2024 r., imieniny Judyty, Juranda, Benedykty

Korona rozstrzelała Żbik (zdjęcia, wideo)

Piłkarze ostrołęckiej Korony po raz kolejny zapisali na swoim koncie komplet punktów. Tym razem podopieczni trenerów Michała Robaszkiewicza i Andrzeja Łyzińskiego pokonali Żbik Nasielsk 4:1. Na stadionie przy ulicy Partyzantów w Wojciechowicach emocji nie brakowało.

Już w 16. minucie meczu na listę strzelców wpisał się Dariusz Jastrzębski, który wykończył sytuację wypracowaną przez Karola Kamionowskiego. Dokładnie dwadzieścia minut później mieliśmy 2:0. Tym razem po indywidualnej akcji bramkę zdobył Paweł Dzbeński.

Do przerwy Korona pewnie prowadziła ze Żbikiem, ale miała apetyt na kolejne bramki. Żółto-niebiescy z dużym animuszem rozpoczęli drugą odsłonę meczu, ale nie potrafili wykończyć licznych sytuacji strzeleckich. W odpowiedzi nieoczekiwanie bramkę z rzutu wolnego zdobyli goście. Rafał Załoga pokonał dość bezrobotnego w tej części spotkania Sebastiana Szczechowiaka.

Odpowiedź Korony była piorunująca. Minutę później na listę strzelców wpisał się Michał Nosek. Na minutę przed końcem gry Karol Kamionowski ustalił wynik sobotniego starcia, pewnie egzekwując rzut karny. W efekcie podopieczni trenera Michała Robaszkiewicza i Andrzeja Łyzińskiego odnieśli kolejne ligowe zwycięstwo.

Podczas spotkania nie tylko piłkarze osłodzili kibicom zwycięstwem sobotnie popołudnie. Piekarnia Kurpiowska Serafin przygotowała dla wszystkich kibiców futbolu słodki poczęstunek.

Korona Ostrołęka - Żbik Nasielsk 4:1 (2:0)
Bramki: Jastrzębski 16. Dzbeński 36. Nosek 64. K. Kamionowski 89.(k) - Załoga 63.

Korona: Szczechowiak - K. Kamionowski, Karczewski, Jastrzębski, Borkowski (75. Dąbrowski), Dzbeński (75. Głażewski), P. Kamionowski, Waś (60. Staszczuk), Kisiel (60. Parzych) - Nosek

Spotkanie 13. kolejki ligi okręgowej - grupa Ciechanów-Ostrołęka: Korona Ostrołęka - Żbik Nasielsk (25.10.2014)