Piątek, 28 lutego 2020 r., imieniny Romana, Makarego, Lutomira

Świetne wyniki i pięć medali Murawskiej w Mławie

Kolejne świetne występy na swoim koncie zapisuje zawodniczka UŚKS Ostrołęka Marysia Murawska. Tym razem zawodniczka prowadzona przez trenera Włodzimierza Janczewskiego wywalczyła pięć medalowych pozycji. Ostrołęczanka dwukrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium.

W zawodach pływackich o puchar burmistrza miasta Mława wystartowało ponad pięćset zawodniczek i zawodników z 32 klubów z Polski i Ukrainy. Świetną formę zaprezentowała Marysia Murawska, która wywalczyła dla Ostrołęki dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy medal.

Złote medale Marysia zdobyła na: 50 m stylem dowolnym i 100 m stylem motylkowym, srebrne krążki padły łupem zawodniczki UŚKS na dystansach: 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem dowolnym, a brązowy medal na 50 m stylem grzbietowym.
- Najbardziej cieszy zwycięstwo Marysi na 50 m styklem dowolnym z czasem 30,01s - podkreśla trener Włodzimierz Janczewski. - To obecnie najlepszy wynik w Polsce wśród dzieci jedenastoletnich. Marysia ma ogromne szanse zostać rekordzistką Polski, a tym samym dołączyć do grona wybitnych pływaczek z UŚKS Ostrołęka, które ustanawiały rekordy Polski.

Warto przypomnieć, że w tym gronie są m.in. Barbara Napiórkowska, Magdalena Waszkiewicz, Manuela Wikieł oraz Angelika Wikieł. Podczas zawodów w Mławie także dobre wyniki zanotowali Rafał Majkowski pływając w finałach, zajął czwarte na 50 m stylem grzbietowym i piąte na 50 m stylem dowolnym. Karol Bojarski był piąty na 50 m stylem dowolnym i szósty na 50 m stylem motylkowym. Najmłodszy pływak Kamil Bojarski wrócił z nowymi rekordami życiowymi.