« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 28 lutego 2020 r., imieniny Romana, Makarego, Lutomira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Świetne wyniki i pięć medali Murawskiej w Mławie

Kolejne świetne występy na swoim koncie zapisuje zawodniczka UŚKS Ostrołęka Marysia Murawska. Tym razem zawodniczka prowadzona przez trenera Włodzimierza Janczewskiego wywalczyła pięć medalowych pozycji. Ostrołęczanka dwukrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium.


W zawodach pływackich o puchar burmistrza miasta Mława wystartowało ponad pięćset zawodniczek i zawodników z 32 klubów z Polski i Ukrainy. Świetną formę zaprezentowała Marysia Murawska, która wywalczyła dla Ostrołęki dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy medal.

 

Złote medale Marysia zdobyła na: 50 m stylem dowolnym i 100 m stylem motylkowym, srebrne krążki padły łupem zawodniczki UŚKS na dystansach: 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem dowolnym, a brązowy medal na 50 m stylem grzbietowym.
- Najbardziej cieszy zwycięstwo Marysi na 50 m styklem dowolnym z czasem 30,01s - podkreśla trener Włodzimierz Janczewski. - To obecnie najlepszy wynik w Polsce wśród dzieci jedenastoletnich. Marysia ma ogromne szanse zostać rekordzistką Polski, a tym samym dołączyć do grona wybitnych pływaczek z UŚKS Ostrołęka, które ustanawiały rekordy Polski.Warto przypomnieć, że w tym gronie są m.in. Barbara Napiórkowska, Magdalena Waszkiewicz, Manuela Wikieł oraz Angelika Wikieł. Podczas zawodów w Mławie także dobre wyniki zanotowali Rafał Majkowski pływając w finałach, zajął czwarte na 50 m stylem grzbietowym i piąte na 50 m stylem dowolnym. Karol Bojarski był piąty na 50 m stylem dowolnym i szósty na 50 m stylem motylkowym. Najmłodszy pływak Kamil Bojarski wrócił z nowymi rekordami życiowymi.

Odsłon: 5945
Komentarzy: 0
09:54, 02.11.2014r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo