« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 29 września 2020 r., imieniny Michała, Michaliny, Gabriela

Moja Ostrołęka

Aktualności

Murawska w nowych barwach z kompletem medali

Bardzo udany występ zapisała na swoim koncie utalentowana zawodniczka Squatina Ostrołęka Marysia Murawska. Podopieczna trenerów Mai i Leszka Bieżuńskich podczas mityngu pływackiego w Berlinie wywalczyła trzy medale: złoto, srebro i brąz.


W zawodach wzięło udział 46 klubów pływackich, głównie z Niemiec, a także Rosji, Czech oraz Polski. W tym gronie znalazł się klub KSOSP Squatina Ostrołęka, który reprezentowała Marysia Murawska. Zawodniczka w lutym zmieniła barwy klubowe, odchodząc z UŚKS Ostrołęka prowadzonego prze trenera Włodzimierza Janczewskiego.

 

W zawodach Marysia Murawska startowała w sześciu konkurencjach, a w pięciu poprawiając dotychczasowe rekordy życiowe.
- Wyniki bardzo cieszą i napawają optymizmem, bo wyjazd do ostatnich chwil stał pod znakiem zapytania z powodu choroby - mówi trenerka Squatiny Maja Bieżuńska.

 

Marysia w zawodach zajęła: szóste miejsce 100 m stylem klasycznym, piąte miejsce 50 m stylem dowolnym, czwartej miejsce 100 m stylem dowolnym, zdobyła brąz na 50 m stylem grzbietowym, srebrny medal na 50 m stylem motylkowym, a złoto na50 m stylem klasycznym. Szczegółowe wyniki rywalizacji dostępne są w serwisie www.berolinacup.de.
- Kolejny start Marysi przewidzieliśmy na 21 marca w Grudziądzu. Wówczas nasza podopieczna zaprezentuje się w XVII "Pucharze Orki".Dla Marysi Murawskiej był to już drugi start w tym sezonie w barwach Squatiny. Wcześniej aż szesnastoosobowa grupa młodych pływaków rywalizowała w V Grand Prix Mińska Mazowieckiego. Zawodnicy i zawodniczki Squatiny startowali w dwóch kategoriach wiekowych: 2002-2004 oraz 2005-2007. Marysia Murawska zdobyła złoty medal na 50 m stylem grzbietowym z czasem 0:33,38 i poprawiła swój rekord życiowy, który daje najlepszy wynik w Polsce, w kategorii wiekowej 12-latków.

 

Drugi złoty medal Marysia zdobyła na 100 m stylem zmiennym z czasem 1:14,84, również poprawiając swój rekord życiowy o 2,85 sekund. To obecnie trzeci wynik w Polsce w kategorii wiekowej 12-latków. Ponadto Marysia została najlepszą zawodniczką zawodów w kategorii 2002-2004 otrzymując pamiątkowy puchar.

- Wszyscy zawodnicy walczyli dzielnie poprawiając swoje rekordy życiowe nawet o 20 sekund - mówi trenerka Maja Bieżuńska. - Największy postęp poczynił najmłodszy uczestnik zawodów Jakub Bieżuński, na 50 m stylem dowolnym poprawił swój rekord życiowy z Mistrzostw Ostrołęki, aż o 20,2 sekundy. Uzyskane wyniki bardzo nas cieszą i są dobrą prognozą na przyszłość. Chcielibyśmy pochwalić wszystkie dzieci za znaczące nowe rekordy życiowe, pracę i wytrwałość, i super walkę w sztafecie.

Reprezentacja klubu wystąpiła w składzie: Marysia Murawska, Maja Obrębska, Julia Runo, Marysia Łach, Patrycja Marcińczyk, Małgorzata Mrozek, Alicja Mrozek, Maciej Wilkowski, Dominik Borowiecki, Mateusz Jankowski, Franiu Lewandowski, Olaf Napiórkowski, Piotr Suchcicki, Jakub Sznyter, Kamil Szporak, Jakub Bieżuński.

Odsłon: 6847
Komentarzy: 12
10:45, 11.03.2015r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe WOPR-OS powrócili do treningów i już planują starty w zawodach. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego trenują pięć razy w tygodniu na basenie w Ostrowi Mazowieckiej.

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS od blisko trzech miesięcy trenują indywidualnie i czekają na możliwość regularnych treningów na basenie. Większość tegorocznych imprez została odwołana, kilka przeniesiono na inny termin.

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Trzech podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego zdobyło w minionym roku wiele medali. Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Hubert Nakielski, z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce, zostali docenieni również przez prezydenta.

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Angelika Wikieł ma za sobą udane starty w 2019 roku. Prezydent Łukasz Kulik postanowił wynagrodzić ciężką pracę pływaczki i przyznał jej stypendium sportowe. Podopieczna swojej starszej siostry Manueli zdobyła m.in. trzy złote medale podczas Grand Prix Polski.

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Dzieci i młodzież szkolna z województwa mazowieckiego od poniedziałku 10 lutego rozpoczynają zimową przerwę w nauce. Teraz mogą wypocząć spędzając aktywnie czas m.in. w Aquarium. Zobacz jaką ofertę, dla uczniów i rodzin, przygotował ostrołęcki park wodny.

» Wasze komentarze

Tim @ 17:30, 11.03.2015r. IP: *.*.158.83

Niezły transfer od Janczewskiego do Bieżuńskiej.

Jurek @ 18:31, 11.03.2015r. IP: *.*.83.199

Jednak u Janczewskiego się marnowała

Kibic @ 18:41, 11.03.2015r. IP: *.*.208.51

Uważam że Janczewski jest dobrym trenerem , świadczą o tym wyniki od wielu lat . Wielu mistrzów i rekordzistów kraju . Narazie wszyscy robią z Marysi gwiazdę ale póki co to w rankingu krajowym trochę jej brakuje do podium w jej roczniku. Chociaż życzę jej jak najlepiej

sportowiec @ 22:08, 11.03.2015r. IP: *.*.192.61

DO KIBIC
Wyniki pana Janczewskiego to czas przeszły dokonany.
Aby sprawdzić wyniki zawodnika trenującego pływanie należy wejść na stronę swimrankings i wpisując jego nazwisko znaleźć aktualne i archiwalne czasy w poszczególnych stylach i konkurencjach, a także zdobyte przez pływaków medale i miejsca uzyskane w zawodach.
Wystarczy również wejść na archiwalne strony Mojej Ostrołęki czy Nowej Ostrołęki i przeczytać, co o swojej byłej zawodniczce pisał były już trener pan Janczewski.Ile zdobyła medali na każdych zawodach, czy pan Janczewski wtedy nie pisał prawdy???
Czyżby wyniki zawodniczki uległy zatarciu po odejściu do nowych Trenerów???

Wstyd @ 22:43, 11.03.2015r. IP: *.*.41.46

Według mnie rodzice Marysi powinni się wstydzić, tyle lat trenowana przez Janczewskiego i to on ją doprowadził do tego że zaczęła zdobywać medale, a oni odwdzięczyli się tak, że przepisali ją do tak mało kompetentnych "trenerów".. Wstydzić powinni się również "trenerzy" przypisując sobie jej zasługi....Szkoda dziewczynki, bo tylko ona na tym straci.. Ale mimo to życzę jej powodzenia i sukcesów!

cosiestao @ 10:36, 12.03.2015r. IP: *.*.90.86

juz to gdzies pisalem : panu Janczewskiemu powinno sie odciac internet i mozliwosc smsowania na sportowca roku i trenera roku w tygodniku o.
wtedy beda uczciwe wyniki

o @ 14:16, 12.03.2015r. IP: *.*.4.206

Bieżuński!? Ten od tenisa?

józef @ 15:05, 12.03.2015r. IP: *.*.109.27

Tak czy owak najważniejsza jest zawodniczka kluby powinny się dogadać a nie obgadywać się na wzajem

Małgorzata Murawska @ 19:52, 12.03.2015r. IP: *.*.18.158

Wobec komentarzy i insynuacji oraz jawnych oszczerstw pojawiających się w ostatnich dniach pod adresem Państwa Mai i Leszka Bieżuńskich i naszym na ostrołęckich portalach internetowych z powodu odejścia córki Marii z klubu UŚKS Ostrołęka oświadczamy, że z pełną świadomością i odpowiedzialnością za swoje postepowanie podjęliśmy , jako rodzice, tę decyzję . Jest to wynik naszych przemyśleń ,nie zostaliśmy przez nikogo zmuszeni sami poprosiliśmy Państwa Maję i Leszka Bieżuńskich o przyjęcie córki do Ich Klubu. Za pozytywną odpowiedz jesteśmy Im bardzo wdzięczni.
Cieszymy się, że Marysia z radością podjęła nowe wyzwanie , ma atrakcyjny, w pełni profesjonalny trening . Świadczą o tym uzyskane przez nią rezultaty , zdobyte medale i poprawione rekordy życiowe ustanowione na zawodach krajowych i międzynarodowych , i to zaledwie w ciągu miesiąca. A przede wszystkim , po 5 latach pływania , w końcu jest ona zarejestrowana w Polskim Związku Pływackim i posiada licencję zawodniczą , która jest wymagana już od dziesięcioletnich zawodników . Nie mogliśmy się jej doprosić od 2013 roku
Obecnie nie musimy też ponosić wszystkich kosztów związanych z treningiem pływackim, bowiem są one zwracane z dotacji miejskiej przekazywanej klubom sportowym. Dotychczas , przez 5 lat, nie otrzymaliśmy żadnego dofinansowania na wyjazdy dziecka na zawody, na opłaty startowe, za noclegi i wyżywienie czy zakupy strojów, lub innych akcesoriów pływackich. Z własnych środków finansowaliśmy też udział córki w profesjonalnych obozach pływackich organizowanych w Centralnym Ośrodku Sportowym .
Mamy nadzieję , że Ci wszyscy, którzy bezpodstawnie oceniają, komentują i krytykują naszą decyzję, pozwolą Marysi na doskonalenie swoich umiejętności i godne reprezentowanie Ostrołęki na zawodach pływackich .
Jednocześnie dziękujemy Panu Włodzimierzowi Janczewskiemu za trud włożony w trenowanie naszego dziecka i mamy nadzieję , że pozwoli on nowym Trenerom i Marysi na spokojne ,bezstresowe uprawnianie tej dyscypliny sportu jaka jest pływanie.

Rodzice Marysi

józef @ 21:08, 12.03.2015r. IP: *.*.109.27

Brawo dla rodziców .Wszyscy rodzice które dziecko uprawia jakoś dyscyplinę mają decydować gdzie i z jakim trenerem ich pociecha ma trenować

maria @ 20:56, 13.03.2015r. IP: *.*.252.21

Ludzie miała wybór i wybrała gdzie trenować!! konkurencja!!!jest tak i nikt tego nie zmieni !!! wierzę,że ta dziewczynka pokaże na co ją stać- potencjał ogromy....

On @ 07:56, 14.03.2015r. IP: *.*.208.51

Takich talentów widziałem wiele . Poczekamy przyjdą od 14 lat prawdziwe MP z elminacjami i finałami , wtedy zobaczymy ile jest warta zawodniczka

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo