Piątek, 3 maja 2024 r., imieniny Marii, Aleksandra, Stanisława

Wielkie starcia karateków OKKK! (zdjęcia, wideo)

Najlepsi karatecy z czterech województw walczyli o medale w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. W imprezie świetnie zaprezentowali się gospodarze prowadzeni przez sensei Wiesława Orzoła.

Zawody bardzo udanie rozpoczęły się dla Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin już w przedpołudniowej serii. W kata świetny występ zanotował Aleksander Krajanowski, który w gronie juniorów wywalczył srebrny medal. Jego młodsza koleżanka Dominika Pyskło w gronie młodziczek wywalczyła złoto!

Dużo emocji dostarczyła rywalizacja podopiecznych sensei Wiesława Orzoła w kumite. Walki ostrołęczan często kończyły się przed czasem, bo rywale nie byli w stanie kontynuować pojedynków. Aleksander Krajanowski w gronie juniorów -60 kg wywalczył brąz. Finał ze względu na odniesioną kontuzję był tym razem poza zasięgiem.

Kolejnym objawieniem w turnieju był Norbert Duszak, który w kat. -50 w gronie młodzików w świetnym stylu wywalczył złoto. Po brąz w kat. -55 kg sięgnął z kolei Bartosz Załuska. Emocji nie zabrakło również w starciach Michała Wiśniewskiego w kat. -65 kg, który efektownie wygrał półfinał, ale w pojedynku o złoto musiał uznać wyższość rywala.

W kumite świetnie radziła sobie również Dominika Pyskło, która po złocie w kata, tym razem dołożyła kolejny medal z najcenniejszego kruszcu w kat. -50 kg. W gronie seniorów najlepszy w kumite w kat. -75 kg okazał się Mateusz Parzych. Ten sam zawodnik wywalczył również czwarte miejsce w kata.

Nasz as atutowy Marcin Dąbrowski po rewelacyjnych walkach wygrał w kat. +80 kg. Warto podkreślić, że zawodnik OKKK przeszedł do wyższej kategorii wagowej. W zawodach dla OKKK medale zdobyli jeszcze Emilia Płaszczyńska - srebro i Beata Opęchowska - brąz. Drużynowo Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin okazał się najlepszy w gronie młodzików.
- Jestem bardzo szczęśliwy z występu swoich podopiecznych - krótko skomentował zawody sensei Wiesław Orzoł.

Udanie w zawodach zaprezentowali się również karatecy MKKK Shinkyokushin prowadzeni przez sensei Artura Prusińskiego i sempai Mariana Zająca. Po brązowe medale sięgnęli: Krzysztof Modzelewski, Natalia Nalewajk, Karol Ogonowski, Luiza Karapetyan i Kinga Przybyłek. Duża grupa zawodników uplasowała się na miejscach 5-8.

Sponsorami zawodów są: Urząd Miasta Ostrołęka, Starostwo Powiatowe Ostrołęka, Tettsui Security oraz MG Sport. Patronat medialny nad zawodami sprawował portal moja-ostroleka.pl.

Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego w Karate Kyokushin - album 1 (22.03.2015)

Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego w Karate Kyokushin - album 2, fot. K. Artemiuk (22.03.2015)