Niedziela, 12 maja 2024 r., imieniny Pankracego, Dominika, Domiceli

Rzekunianka na remis z Orzycem (zdjęcia, wideo)

Piłkarze Rzekunianki Rzekuń byli bardzo blisko odniesienia zwycięstwa nad Orzycem Chorzele w spotkaniu 19. kolejki ligi okręgowej - grupa Ciechanów-Ostrołęka. Podopieczni trenera Pawła Sendrowskiego prowadzili w sobotnim starciu już 2:0, ale ostatecznie zremisowali 2:2.

Do przerwy kibice na boisku przy ulicy Miłej oglądali ciekawe widowisko, w którym więcej sytuacji strzeleckich stworzyli sobie goście. To jednak gospodarze po zmianie stron przeprowadzili skuteczne akcje i rozbudzili apetyty kibiców na dobry wynik.

Pierwsze trafienie na koncie gospodarzy zapisał Łukasz Sakowski w 50. minucie meczu. Kolejną bramkę dla Rzekunianki strzelił Arkadiusz Zięba. Niestety w ostatnim kwadransie spotkania to goście przejęli inicjatywę i strzelili bramki dające jeden punkt.

- Prowadziliśmy już 2:0 i nie potrafiliśmy odnieść zwycięstwa, to boli - mówił po sobotnim spotkaniu trener Rzekunianki Paweł Sendrowski. - Może rywale mieli więcej sytuacji strzeleckich, ale po 60. minutach meczu to my prowadziliśmy i mogliśmy wreszcie się przełamać. Szkoda straconych punktow w starciu z rywalem, z którym bezpośrednio walczymy o utrzymanie.

Kolejnym rywalem Rzekunianki Rzekuń na wyjeździe będzie Boruta Kuczbork. Spotkanie zostało zaplanowane na sobotę, 11 kwietnia.

Rzekunianka Rzekuń - Orzyc Chorzele 2:2 (0:0)
Bramki: Ł. Sakowski 50., Zięba 58. - Rejs 78., Niestępski 87.

Rzekunianka: Tyszka - Ł. Sakowski, Kowalski, Zięba, Wysocki - R. Sakowski (75. Kucisz), Wierzbowski (88. Witkowski), Choroszewski - Antoszewski, Gocłowski (70. Babicz), Il (60. Olbryś)

Spotkanie 19. kolejki rozgrywek ligi okręgowej: Rzekunianka Rzekuń - Orzyc Chorzele (4.04.2015)