Piątek, 3 maja 2024 r., imieniny Marii, Aleksandra, Stanisława

Gladiatorzy z medalami Grand Prix Polski (wideo)

Aż osiem medali, w tym cztery złote zdobyli ostrołęccy Gladiatorzy na XVII Grand Prix Polski MMA, BJJ i Grapplingu. Zawody po raz kolejny odbyły się w Wołominie i zostały zorganizowane przez klub Control Naczaj Team prowadzony przez sensei Renatę Naczaj.

Do rywalizacji przystąpiło ponad stu zawodników z całego kraju. Reprezentacja Gladiatorów składała się w tym roku z ośmiu zawodników, w tym również walczącego trenera. Złote medale zdobyli: Wojciech Dudkowski w BJJ Gi (w kimonach) senior - 77 kg, Daniel Chrzanowski w MMA senior - 70 kg, Vahe Movsisyan w MMA senior - 70 kg, Mateusz Wiśniewski w Grapplingu no Gi (bez kimon) - 54 kg.

Srebrne medale zdobyli: Kuba Wiśniewski w Grapplingu no Gi senior - 66 kg oraz Kuba Kęsicki w MMA junior - 66 kg. Na najniższym stopniu podium stanęli debiutujący w zawodach zawodnicy Gladiatora: Rafał Bednarczyk w BJJ Gi senior - 77 kg i Adrian Domarecki MMA senior - 66 kg.

- Ciekawostką tegorocznej edycji Grand Prix Polski w Wołominie było to, że finałowe walki poszczególnych kategorii rozegrane zostały w formie wieczornej gali sztuk walk - podkreśla trener Wojciech Dudkowski. - Gladiatorzy z Ostrołęki nie tylko przez cały dzień zmagali się na matach, ale również wystąpili w wieczornej gali MMA w Wołominie.