Niedziela, 12 maja 2024 r., imieniny Pankracego, Dominika, Domiceli

Świt przegrał z KS Wąsewo (zdjęcia, wideo)

Piłkarze Świtu Baranowo musieli uznać wyższość KS Wąsewo w spotkaniu 20. kolejki rozgrywek A klasy, w grupie Ciechanów-Ostrołęka. Po meczu walki lepsi okazali się goście prowadzeni przez trenerów Michała Rychlika i Leszka Skrzecza, wciąż licząc się w walce o awans.

Obaj grający szkoleniowcy pojawili się na placu gry, ale drugi z wymienionych powracający do wysokiej dyspozycji po kontuzji, dopiero w drugiej połowie meczu. W pierwszych 45 minutach kibice w Baranowie obejrzeli jedno trafienie, którego autorem był Michał Rychlik.

Jeden z najbardziej doświadczonych zawodników wąsewskiego klubu pięknym strzałem z rzutu wolnego w 34. minucie meczu wpisał się na listę strzelców. W drugiej połowie meczu Świt prowadzony przez trenera Daniela Zyrę starał się odrobić straty, ale mimo kilku sytuacji strzeleckich, napastnicy nie potrafili uderzyć w światło bramki.

Swoje okazje na strzelenie drugiego gola miał również klub z Wąsewa, ale Adrian Waracki i Ernest Augustyniak nie potrafili zaskoczyć golkipera gospodarzy. Bliski wpisania na listę strzelców był również Michał Rychlik, który strzałem bezpośrednio z rzutu różnego próbował zdobyć bramkę. Futbolówka po jego uderzeniu trafiła w słupek.

Świetną akcję goście przeprowadzili w 86. minucie meczu, a wykończył ją Adrian Waracki zdobywając drugiego gola dla KS Wąsewo i pieczętując zwycięstwo. Drużyna z Wąsewa wciąż znajduje się w gronie czterech zespołów, które walczyć będą o drugą lokatę i awans do ligi okręgowej.

Kolejne niezwykle ważne spotkanie przez KS Wąsewo już w niedzielę, 10 maja. Wówczas podopieczni trenerów Michała Rychlika i Leszka Skrzecza podejmą bezpośredniego rywala w walce o awans - Żaka Szreńsk. Początek konfrontacji zaplanowany na godz. 16.00.

Świt Baranowo - KS Wąsewo 0:2 (0:1)
Bramki: Rychlik 34. Waracki 86.

Spotkanie 20. kolejki A klasy: Świt Baranowo - KS Wąsewo (1.05.2015)