Niedziela, 12 maja 2024 r., imieniny Pankracego, Dominika, Domiceli

Derby w Łysych dla Tęczy (zdjęcia, wideo)

Piłkarze Tęczy JBB Łyse nie rezygnują z walki o zwycięstwo w rozgrywkach ligi okręgowej i awans do IV ligi. Tym razem podopieczni trenera Kazimierza Puławskiego pokonali Rzekuniankę Rzekuń 3:0 i zapisali na swoim koncie niezwykle ważny komplet punktów.

Do sobotniego spotkania gospodarze nie mogli przystąpić w najsilniejszym składzie, a najbardziej dotkliwy był brak Marka Kaliszewskiego. Zawodnik został ukarany czerwoną kartką w meczu z Orzycem Chorzele i musi pauzować przez dwa spotkania.

Początek spotkania to okres wyrównanej gry, ale to gospodarze za sprawą Marka Cichego objęli prowadzenie. W 12. minucie meczu świetne dośrodkowanie trafiło na głowę napastnika Tęczy, który pewnym uderzeniem skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Daniela Woźniaka. W kolejnych minutach meczu podopieczni trenera Kazimierza Puławskiego mieli jeszcze kilka strzeleckich sytuacji, ale świetnymi interwencjami popisał się Daniel Woźniak, ratując zespół przed utratą kolejnych goli. Ostatecznie do przerwy gospodarze prowadzili 1:0.

Po zmianie stron Tęcza przeważała i stwarzała kolejne sytuacje strzeleckie, które wykończył dwukrotnie Paweł Magdaleński. Piłkarze z Łysych wywalczyli kolejny komplet punktów do ligowej tabeli, w której obecnie plasują się na piątej pozycji z sześcioma puntkami straty do lidera z Bieżunia.

W kolejnym meczu piłkarze Tęczy JBB Łyse w wyjazdowym meczu zmierzą się z Pełtą Karniewo. Piłkarzy Rzekunianki prowadzonych przez trenera Pawła Sendrowskiego czeka starcie z walczącą o awans Soną Nowe Miasto.

Tęcza JBB Łyse - Rzekunianka Rzekuń 3:0 (1:0)
Bramki: Cichy 12. Pa. Magdaleński 61. 72.

Spotkania 23. kolejki rozgrywek ligi okręgowej: Tęcza JBB Łyse - Rzekunianka Rzekuń (1.05.2015)