Wtorek, 25 czerwca 2019 r., imieniny Łucji, Wilhelma, Albrechta

Cztery trofea na koncie KK24h (zdjęcia)

Kolejne udane starty na swoim koncie w miniony weekend zapisali zawodnicy Klubu Kolarskiego 24h. Tym razem kolarze startowali w zawodach w Knyszynie, w ramach trzeciego etapu Maratonów Kresowych. Z zawodów przywieźli medalowe pozycje i okazałe trofea.

Najmłodsi uczestnicy: Marta Gawek, Basia Karczewska i Dominik Niegowski wystartowali na dystansie 8 km. Na trasie asekurowani ich Michał Gawek i Michał Niegowski. Na 35 km trasie ścigali się: Maria Kamińska, Bartosz Jechanowski, Arkadiusz Jechanowski, Kacper Szabłowski, Piotr Kowalski, Jarosław Makowiecki, Marek Karczewski, Sylwester Grabowski i Sebastian Korzeb. Z najdłuższą 66 km trasą zmierzyli się najstarsi zawodnicy klubu - Wiesław Kamiński i Wiesław Podeszwa.

W Knyszynie na najniższym stopniu podium stanęła Barbara Karczewska. Tuż za podium znalazła się Marta Gawek. Obie startowały w kategorii "Żak". Bartosz Jechanowski zwyciężył w kategorii "Orlik".
- Bartosz przyjechał w grupie zawodników, która pierwsza przyjechała na metę i przekroczył ją jako piąty zawodnik, do zwycięzcy w klasyfikacji open stracił niecałe dwie sekundy - podkreśla prezes KK24h Marek Karczewski.

Wiesław Podeszwa wywalczył z kolei trzecie miejsce w "Super Master". Z Knyszyna Klub Kolarski 24h przywiózł trzy trofea. Czwarte medalowe miejsce dla klubu w minioną niedzielę zdobył Paweł Niedbała, który wystartował w Kampinosie w IV etapie cyklu Legia MTB Maraton.

Paweł zwyciężył w swojej kategorii na dystansie Mega. Zwycięstwo to umocniło go w klasyfikacji generalnej. Po czterech etapach Paweł Niedbała jest liderem w swojej kategorii, a także w klasyfikacji open.

Kolarze KK24h w Maratonach Kresowych w Knyszynie (9.05.2015)