Sobota, 4 maja 2024 r., imieniny Floriana, Moniki, Grzegorza

MOS Wola najlepszy, Olimp ósmy (zdjęcia, wideo)

Siatkarze MOS Wola Warszawa prowadzeni przez trenera Konrada Copa odnieśli zwycięstwo w X Memoriale im. Arkadiusza Gołasia. W finałowym spotkaniu trzydniowych zmagań pokonali KS Metro Warszawa 2:0 (25:15, 25:16). Trzecie miejsce zajęli siatkarze Resovii Rzeszów.

Na kolejnych miejscach w rywalizacji uplasowały się: MKS MDK Warszawa, SUKSS Suwałki, UKS Absolwent Olsztyn, Kadra woj. Lubelskiego i UKS Olimp Ostrołęka. Dziesiątkę najlepszych zespołów domknęły zespoły AKS Resovia Reszów II i UKS Plas Warszawa. Najlepszym zawodnikiem X Memoriału im. Arkadiusza Gołasia został wybrany Jakub Narewski z MOS Wola Warszawa.

Do rywalizacji w imprezie przystąpiła rekordowa liczba - 24 zespołów z całego kraju. Drugi zespół prowadzony przez trenera Lucjana Łomacza z rocznika 2001 i młodsi uplasował się na osiemnastej pozycji. Najlepszym zawodnikiem z zespole został wybrany Dominik Milewski. Miano najlepszego zawodnika w pierwszej drużynie prowadzonej przez trenera Renisława Dmochowskiego otrzymał Wojciech Brzozowski.

Podczas uroczystego podsumowania imprezy nie zabrakło władz miasta z prezydentem Januszem Kotowskim na czele. Gośmi honorowymi byli rodzice śp. Arkadiusza Gołasia - Danuta i Tomasz Gołasiowie. Nie zabrakło ponownie trenera reprezentacji Polski B Krzysztofa Felczaka oraz Grzegorza Łomacza, który przerwę w treningach z pierwszą reprezentacją Polski wykorzystał na wizytę w Ostrołęce.

Głównym sponsorem imprezy był Urząd Miasta Ostrołęka. Sponsorem dodatkowym Piekarnia Kurpiowska Serafin, a firmą wspierającą imprezę Aldesa.

Spotkanie finałowe X Memoriału im. Arkadiusza Gołasia: MOS Wola Warszawa - KS Metro Warszawa (17.05.2015)

Wręczenie nagród w X Memoriale im. Arkadiusza Gołasia (17.05.2015)