Poniedziałek, 13 maja 2024 r., imieniny Serwacego, Ofelii, Roberty

PAF Płońsk z awansem, kto opuści A klasę?

Piłkarze PAF Płońsk na trzy spotkania przed końcem rozgrywek A klasy są pewni awansu do ligi okręgowej. O utrzymanie muszą natomiast walczyć zawodnicy Bartnika Myszyniec i Świtu Baranowo. Podopieczni trenera Daniela Zyry mają coraz mniejsze szanse na utrzymanie.

W ostatniej serii spotkań piłkarze Aldo Bartnik Myszyniec ulegli liderowi rozgrywek PAF Płońsk, który w przyszłym sezonie zagra w lidze okręgowej 2:3. Prowadzenie gospodarzom dał już w szóstej minucie meczu Mateusz Wróblewski, przy asyście Rafała Lemańskiego.

W 35. minucie meczu goście wyrównali, a po dwudziestu minutach drugiej połowy spotkania wyszli na prowadzenie. W 83. minucie meczu wyrównujące trafienie na koncie gospodarzy zapisał Szymon Kulas, ale w doliczonym czasie gry to goście zdobyli trzeciego gola i zapisali na swoim koncie komplet punktów.

Przy założeniu, że rozgrywki opuszczą aż cztery zespoły Bartnik Myszyniec ma pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Szanse na utrzymanie wciąż mają piłkarze Świtu Baranowo, ale w kolejnych spotkaniach podopieczni Daniela Zyry muszą odnieść zwycięstwa.

Z ligowej tabeli A klasy został wykreślony Sokół Grudusk, a przyznane wcześniej walkowery zostały anulowane. W pierwszej rundzie zgodnie z regulaminem zespół nie rozegrał trzynastu meczów, dlatego jego wyniki nie zostały utrzymane.