Środa, 22 maja 2024 r., imieniny Heleny, Wiesławy, Romy

Tęcza JBB Łyse ograła Sonę Nowe Miasto

Piłkarze Tęczy JBB Łyse w sobotnim starciu 27. kolejki rozgrywek ligi okręgowej pokonali na wyjeździe Sonę Nowe Miasto 4:3. Drużyna do meczu musiała przystąpić bez szkoleniowca, bo na kilka dni przed meczem swoją posadę stracił Kazimierz Puławski.

Początek spotkania świetnie ułożył się dla gospodarzy, który już w piątej minucie meczu prowadzili po trafieniu Damiana Witaszka. Kolejne pięć minut później drugie trafienie na koncie gospodarzy zapisał najlepszy strzelec całych rozgrywek Michał Ernest.

Piłkarze z Łysych w 25. minucie meczu zdołali wyrównać, a trafienie na swoim koncie zapisał niezawodny Marek Cichy. Jeszcze przed przerwą to jednak Sona zdobyła kolejną bramkę po trafieniu Radosława Cytlocha i to gospodarze schodzili do szatni prowadząć 3:1 i mają olbrzymie szanse na zdobycie kompletu punktów.

Po zmianie stron Tęcza Łyse była zespołem zupełnie odmienionym i w ciągu dwudziestu minut strzeliła trzy bramki. Na listę strzelców wpisali się Marek Cichy, Marek Kaliszewski i Piotr Magdaleński, pieczętując niezwykle ważne zwycięstwo swojego zespołu.

Przy korzystnych dla Tęczy rozstrzygnięciach w pozostałych spotkaniach, to zawodnicy z Łysych awansowali na pozycję wicelidera. Teraz przed Tęczą decydujące spotkania, które mogą dać pozycję dającą grę w barażach. W spotkaniu 28. kolejki rywalem będzie lider rozgrywek Wkra Bieżuń.

Więcej o sytuacji w lidze okręgowej w poniedziałkowym podsumowaniu kolejki. Kto jeszcze ma szanse na drugą lokatę i jakie znaczenie mają ostatnie spotkania? Odpowiedź już jutro w naszym serwisie sportowym.