Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r., imieniny Piotra, Rity, Angeliny

Dwa medale MKKK w Ełku, bez sukcesu w Koszalinie

Ze zmiennym szczęściem w kolejnych ogólnopolskich imprezach startowali zawodnicy Międzyszkolnego Klubu Karate Kyokushin Shinkyokushin. Z pierwszej imprezy podopieczni sensei Artura Prusińskiego i sempai Mariana Zająca powrócili ze złotym i srebrnym medalem.

W Ełku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Karate, w których wzięło udział blisko 150 zawodników z organizacji WKO, IKO, KWF. Reprezentanci MKKK zaliczyli udany występ. Krzysztof Modzelewski wywalczył złoty medal, Dawid Gałązka zajął drugie miejsce, a Konrad Gołębiowski uplasował się na miejscach 5-8.

- Krzysiek stoczył dwie walki wygrane przed czasem, a trzecią wygrał jednogłośną decyzją sędziów - podkreśla sempai Marian Zając. - Dawid z Konradem wyciągnęli wnioski, a dodatkowo w czterech mieliśmy możliwość oglądania pięknych, czystych walk seniorów podczas których sędzia prowadzący podawał tylko komendy Hajime i Yame, oznaczające początek i koniec walki.

Starsza grupa zawodników MKKK w miniony weekend w Koszalinie startowała w 42. Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate Kyokushin organizowanych przez Polski Związek Karate. Do rywalizacji przystąpiło 117 zawodników z 42 klubów z całego kraju.

Po raz pierwszy w zawodach wystartowali również podopieczni sensei Artura Prusińskiego. Luiza Karapetyan, Kinga Przybyłek i Przemysław Kowalski przegrali swoje pierwsze walki i zakończyli udział w mistrzostwach poza strefą medalową.