Sobota, 27 kwietnia 2024 r., imieniny Teofila, Zyty, Żywisława

Srebrny medal unihokeistek z Chudka

Srebrny medal wywalczyły gimnazjalistki z Chudka w finałach XVII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju. W turnieju rozgrywanym w hali sportowej w Łochowie podopieczne trenera Waldemara Żmudzińskiego świetnie spisały się w pierwszej fazie turnieju.

Drużyna dziewcząt z Chudka wygrała wszystkie mecze w grupie, a następnie stoczyła dramatyczny pojedynek z drużyną z Płochocina. Po zaciętej walce dziewczęta z Chudka wygrały w dogrywce 3:2 i awansowały do finału.

- W meczu finałowym z drużyną z Zielonki zabrakło naszym unihokeistkom trochę sił i szczęścia - podkreśla trener Waldemar Żmudziński. - Po wyrównanym meczu przegraliśmy 1:3 i ostatecznie dziewczęta zajęły rewelacyjne drugie miejsce.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Magdalena Malon z Chudka, zdobywając sześć bramek. Drużyna Gimnazjum z Chudka wystąpiła w składzie: Magdalena Malon - kapitan, Agnieszka Dziesińska - bramkarz, Klaudia Auguściak, Wiktoria Bączek, Katarzyna Michalak, Klaudia Bogdańska, Weronika Kutryb i Agata Michalak.

Końcowa klasyfikacja w turnieju: 1. Zielonka, 2. Chudek, 3. Miastków Kościelny, 4. Płochocin, 5. Szydłowo, 6. Suskowola, 7. Warszawa (Gim. nr 16).