Niedziela, 28 kwietnia 2024 r., imieniny Pawła, Walerii, Ludwika

Baraż o IV ligę w Łysych na remis (zdjęcia, wideo)

Remisem zakończyło się pierwsze barażowe spotkanie o awans do IV ligi pomiędzy Tęczą JBB Łyse i Drukarzem Warszawa. Obie drużyny stworzyły niezwykle ciekawe i emocjonujące widowisko, które na stadionie przy Topolowej oglądało blisko pół tysiąca kibiców.

Początek spotkania był świetny w wykonaniu gospodarzy, którzy przejęli inicjatywę i z minuty na minutę stwarzali coraz groźniejsze akcje pod bramką rywali za sprawą Marka Cichego i Marka Kaliszewskiego. To jednak nieoczekiwanie rywale zdobyli pierwszego gola.

Po jednym z kontrataków z osiemnastu metrów na bramkę Tęczy uderzył Mateusz Komorowski. Golkiper Tęczy Leszek Filipkowski popełnił jednak fatalny błąd przy interwencji, a piłka wpadła do siatki. Radość Drukarza z prowadzenia trwała dwanaście minut. W odpowiedzi sprytnym strzałem z ostrego kąta Marek Kaliszewski doprowadził do wyrównania.

Jeszcze przed przerwą obie drużyny miały swoje okazje strzeleckie, ale obaj golkiperzy zaliczyli udane interwencje. Po zmianie stron gra się zdecydowanie bardziej wyrównała, ale to Tęcza objęła prowadzenie. W 70. minucie gry Paweł Magdaleński wykorzystał zespołową akcję i niekonwencjonalnej pozycji zdobył gola.

W kolejnych minutach meczu Tęcza miała okazje do strzelenia kolejnych bramek, ale sytuację skomplikowała czerwoną kartka dla Przemysława Milewskiego, za próbę uderzenia rywala. Na pięć minut przed końcem spotkania Tęcza miała dobrą okazję do strzelenia bramki po akcji Marka Kaliszewskiego, ale futbolówkę ręką zatrzymał jeden z obrońców Drukarza. Sędzia w tej sytuacji nie dostrzegł jednak przewinienia.

W doliczonym czasie gry Drukarz zdobył wyrównującą bramkę, wykorzystując błąd formacji defensywnej Tęczy. Na listę strzelców wpisał się wprowadzony po przerwie Maksymilian Vogtman. Ostatecznie w pierwszej konfrontacji barażowej na stadionie przy ulicy Topolowej w Łysych doszło do remisu. Z pewnością sprawa walki o awans jest wciąż otwarta.

Tęcza JBB Łyse - Drukarz Warszawa 2:2 (1:1)
Bramki: Kaliszewski 36., Pa. Magdaleński 70. - Komorowski 24., Vogtman 90.+2

Tęcza: Filipkowski - Milewski, Cekała, Tercjak, Siwak (57. Pa. Magdaleński) - Zygmunt, Golan, Śnietka (68. Pi. Magdaleński), Bałdyga, Kaliszewski - Cichy (88. Zalewski)

Baraż o IV ligę: Tęcza JBB Łyse - Drukarz Warszawa (24.06.2015)