« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 16 lutego 2020 r., imieniny Danuty, Julianny, Daniela

Moja Ostrołęka

Aktualności

KK24h w Poland Bike w Jasienicy (zdjęcia, wideo)

Lotto Poland Bike Marathon czwarty raz z rzędu zawitał do Jasienicy koło Ostrowi Mazowieckiej. W powiecie ostrowskim odbył się dziesiąty etap tegorocznego cyklu organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Żar lejący się z nieba w środku lata nie okazał się przeszkodą.


W zawodach wzięło ponad pół tysiąca miłośników jazdy na rowerach górskich. Na dystansie Max (60 km) po zaciętym finiszu zwyciężył, trzeci raz w tym sezonie, Adrian Jusiński (TRW Cloudware Team), przed Adrianem Kucharkiem (Whistle Ziemia Brzeska) i Arkadiuszem Jusińskim (Renault Team).

 

Wśród kobiet pierwszy raz w Lotto Poland Bike Marathon wygrała Elżbieta Tyszkiewicz z Gdańska, która wyprzedziła Martę Szałaj (Polonia Warszawa MTB) i Magdalenę Fejfer (Trybik Northwave Team). Pasjonujący finisz zdecydował także o losach rywalizacji na trasie Mini (30 km). Najszybszy, pierwszy raz w obecnym sezonie, okazał się Łukasz Góralewski (TRW Cloudware Team), wyprzedzając Pawła Piętę (Rafako MTB Team) i Mirosława Kowalskiego (Retro Rowery Duda Team).

 

W gronie kobiet również swoje pierwsze zwycięstwo odniosła Izabela Żeszczyńska (Dirty40), która finiszowała przed Katarzyną Gregorowicz (Olsh Paramedyk) i Katarzyną Różycką (Rozycky Team). Te trzy zawodniczki tydzień wcześniej w Otwocku sięgnęły po Drużynowe Mistrzostwo Polski MTB Amatorów, jadąc w zespole Hell`s Angels. Czwarta z mistrzowskiej ekipy Katarzyna Skura (Kolarski.eu Team) w Jasienicy była szósta.Na trasie Fan (8 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach powiatu ostrowskiego w kolarstwie górskim. Wśród chłopców triumfował Mikołaj Nowacki, przed Kamilem Lachem i Maciejem Petryszynem (wszyscy trzej z UKK Huragan Wołomin). W gronie dziewcząt wygrała Weronika Wojciechowska (TRW Cloudware Team), przed Aleksandrą Lach (UKK Huragan Wołomin) i Katarzyną Górniak (Inter Cars MTB Team). W Mini Crossie w pobliżu miasteczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

 

W rywalizacji drużynowej zwyciężył TRW Cloudware Team, przed Renault Team i Trybik Northwave Team. Klasyfikację rodzinną wygrali Lachowie, przed Gregorowiczami i Żeszczyńskimi. W punktacji Omnium Poland Bike prowadzenie utrzymali Daniel Pepla (Renault Team) i Katarzyna Różycka (Rozycky Team).

 

Duża grupa zawodników reprezentowała Klub Kolarski 24h. Pierwsze miejsce w swojej kategorii zajęła Daria Parzychowska, a trzecia była Marta Gawek w gronie zawodniczek na dystansie 8 km. Na dystansie Mini - 30 km najlepszy w swojej kategorii był Sebastian Korzeb. Drugie miejsce zajął Paweł Niedbała, a trzecie Kacper Szabłowski.

Na dystansie Max (60 km) drugi był Bartosz Jechanowski, trzeci Wiesław Podeszwa. W gronie juniorów na trasie Mini najlepszy okazał się Artur Budny.

 

Zobacz zdjęcia:
Lotto Poland Bike Marathon zawitało do Jasienicy (19.07.2015)

 

Odsłon: 5975
Komentarzy: 4
08:50, 22.07.2015r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu mają okazję pożegnać lato na dwóch kółkach. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprasza na rodzinny rajd rowerowy po Ostrołęce i gminie Rzekuń. Początek wydarzenia w sobotę 7 września.

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Michał Brauliński z Bielska-Białej okazał się najszybszym kolarzem podczas jazdy indywidualnej na czas rozegranej dziś w miejscowości Zapieczne (gm. Troszyn). Najlepszym ostrołęczaninem został Tomasz Jarkowski, który zameldował się na mecie z szóstym wynikiem.

» Wasze komentarze

rob @ 10:55, 22.07.2015r. IP: *.*.192.138

Brawo nasi :)

rob @ 11:21, 22.07.2015r. IP: *.*.192.138

Pełny skład zawodników Klubu Kolarskiego w Jasienicy

Na dystansie MAX wystartowali:

Bartosz Jechanowski
Wiesław Podeszwa
Wiesław Kamiński

Na dystansie MINI wystartowali:

Sebastian Korzeb
Paweł Niedbała
Kacper Szabłowski
Arkadiusz Jechanowski
Maria Kamińska

Na dystansie FAN wystartowali:

Marta Gawek
Adrian Gąska
Barbara Karczewska
Kacper Mocek
Daria Parzychowska

Oraz gościnnie Artur Budny.
Artur wygrał kategorię MJ i to z poważnym defektem - jechał na "kapciu" ostatnie 3km ! BRAWO !

Lel @ 13:33, 22.07.2015r. IP: *.*.238.146

nr 901 ma fajny bieżnik Jak Najmniejszy opór do jazdy po asfalcie będąc jeszcze MTB

ciekawe czy rowerem crosowym który ma gładki bieżnik można było startować

Paweł @ 15:53, 22.07.2015r. IP: *.*.4.32

Można nawet szosowym, nie ma ograniczeń.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo