Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r., imieniny Piotra, Rity, Angeliny

Barszcz z Sokołami w krajowej elicie 3x3

Drużyna Sokołów z Ostrowi Mazowieckiej z Piotrem Barszczem w składzie uplasowała się w pierwszej ósemce Mistrzostw Polski w koszykówce 3x3. W ćwierćfinale nasi zawodnicy rywalizowali z najlepszym zespołem całych rozgrywek Urbancity.pl Gdańsk i ulegli 11:21.

Koszykarze Sokoła rywalizację w fazie grupowej zakończyli na drugim miejscu, ulegając jedynie z Wild Snakes z Warszawy. W meczu 1/8 finału drużyna z naszego miasta pokonała Rezerwowych Kutno 21:15. Niestety w ćwierćfinale Sokoły musiały uznać wyższość Urbancity.pl z Gdańska. Jak się okazało ostatecznie to pogromcy Sokołów zdobyli tytuł Mistrza Polski. Najlepszym zawodnikiem drużyny był Michael Hicks (zawodnik Polpharmy Starogard Gdański).

Poniżej przedstawiamy wyniki w kategorii open mężczyzn. Drużyna Sokołów wystąpiła w składzie: Piotr Barszcz, Paweł Skarpetowski, Bartosz Grudziński i Krystian Koźluk. Ostatecznie ostrołęcko-ostrowski zespół został sklasyfikowany na szóstej pozycji.