Piątek, 3 maja 2024 r., imieniny Marii, Aleksandra, Stanisława

Jantarki uległy AZS UW Warszawa (zdjęcia, wideo)

Piłkarki Jantaru Ostrołęka doznały drugiej porażki w obecnym sezonie rozgrywek II ligi - grupy mazowieckiej Podopieczne trenera Rafała Koska po dobrym meczu, tym razem w starciu przed własną publicznością musiały uznać wyższość AZS UW Warszawa 2:5.

Przez pierwszy kwadrans niedzielnego starcia to gospodynie dominowały na placu gry, jednak nieoczekiwanie pierwsze trafienie zadały rywalki. Po szybkiej kontrze i będzie naszej defensywy bramkę strzeliła Marlena Smolińska. Odpowiedź Jantarek była bardzo szybka. Laura Świerszcz świetnie dograła piłkę do Dominiki Ostrowskiej, a ta pięknym strzałem wykończyła akcję Jantarek.

W kolejnych minutach meczu obie drużyny starały się wypracować sobie sytuacje strzeleckie. W 38. minucie meczu do siatki Jantarek trafiła Agnieszka Rybicka i to piłkarki ze stolicy prowadziły do przerwy 2:1. Po zmianie stron ponownie Agnieszka Rybicka wpisała się na listę strzelców. Kolejne trafienie było dziełem Aleksandry Mielniczuk. Jantarki odpowiedziały trafieniem Eweliny Milewskiej, ale ostatecznie to AZS UW przypieczętował zwycięstwo bramkę Angeliki Kalinowskiej.

W efekcie Jantarki przegrały drugie spotkanie na starcie rozgrywek II ligi, ale w niedzielnym starciu podopieczne Rafała Koska nie były wcale zespołem słabszym. Kolejne starcie naszych piłkarek już w najbliższą sobotę, 5 września. Rywalkami w wyjazdowym meczu będą zawodniczki UMKS Zgierz.

Jantar Ostrołęka - AZS UW Warszawa 2:5 (1:2)
Bramki: Ostrowska 21., Milewska 73. - Smolińska 18., Rybicka 38. 48., Mielniczuk 64., Kalinowska 78.

Jantar: Glinka - Niżnik, Zając, Dudziec, Koper, Majewska, Galarska, Świerszcz (76. Piersa), Milewska (76. Michalak), Ostrowska, Płoska