Piątek, 10 maja 2024 r., imieniny Antoniego, Antonina, Izydora

23 karne w starciu w Chorzelach, awans Troszyna

Do bardzo ciekawego i efektownego dla kibiców starcia doszło w środowe popołudnie w Chorzelach. W starciu I rundy Pucharu Polski na Mazowszu w okręgu Ciechanów-Ostrołęka w regulaminowym czasie gry padło sześć bramek i do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne.

W środowym starciu do przerwy to goście z Troszyna prowadzili 2:0 po bramkach strzelonych przez Piotra Gutowskiego i Adriana Cesarskiego. Po zmianie stron trener Łukasz Bałazy dokonał kilku zmian, a inicjatywę przejęli gospodarze. Najpierw doprowadzili do wyrównania, a następnie na pięć minut przed końcem starcia wyszli na prowadzenie.

W 90. minucie spotkania trafienie na koncie KS CK Troszyn zapisał Bartosz Witkowski i doprowadził do rzutów karnych. W nich zawodnicy z Troszyna wygrali 12:11 i zapewnili sobie awans do drugiej rundy.

- Tak długiej serii rzutów karnych nigdy nie mieliśmy w swojej karierze - podkreśla trener Łukasz Bałazy. - Cieszymy się, że udało się przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę i mamy możliwość dalszej rywalizacji w rozgrywkach pucharowych. Chciałem w środowym starciu dać możliwość występu zawodnikom, którzy to tej pory grali dość mało.

Orzyc Chorzele - KS CK Troszyn k. 11:12 3:3 (0:2)
Bramki: 60., 73., 85.- Gutowski 20., Cesarski 40., Witkowski 90.

Troszyn: Zawojek - Sejda (60. A. Wargulewski), Grochocki, Długokęcki, Sakowski - Bałas (46. Grabowski), Gutowski - Kurpiewski (46. Rudziński), Cesarski (70. Witkowski), Cylwik - Bałazy