Niedziela, 5 maja 2024 r., imieniny Ireny, Waldemara, Piusa

Pierwszy raz Korony z Borutą (zdjęcia, wideo)

Piłkarze ostrołęckiej Korony wreszcie wykorzystali atut własnego boiska i zdobyli komplet punktów. Podopieczni trenera Michała Robaszkiewicza po raz pierwszy w obecnym sezonie odnieśli zwycięstwo na stadionie przy ulicy Partyzantów pokonując Borutę Kuczbork 3:0.

Pierwsze trafienie dla żółto-niebieskich już w 4. minucie meczu zdobył Maciej Staszczuk, który wykorzystał dobre dośrodkowanie w pole karne od Pawła Dzbeńskiego i strzałem głową pokonał golkipera gości. W kolejnych minutach meczu Korona atakowała, ale z trudem dochodziła do sytuacji strzeleckich. Groźnie kilkukrotnie kontrowali goście, a po jednym ze strzałów Sebastiana Szczechowiaka przed utratą gola ratowała poprzeczka. Goście pierwszą połowę meczu kończyli w dziesiątkę. Za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę w 43. minucie gry boisko opuścił Piotr Watkowski.

Tuż na początku drugiej części spotkania Korona przeprowadziła skuteczną akcję za sprawą Cezarego Stachowicza. Strzał pomocnika żółto-niebieskich zahaczył jeszcze o nogę golkipera gości, a piłka nieco zmieniła tor lotu i wpadła do siatki. W kolejnych minutach meczu Korona dążyła do strzelenia kolejnego gola i dopięła swego w doliczonym czasie gry. Akcję żółto-niebieskich strzałem głową wykończył Sebastian Parzych.

Podopiecznych trenera Michała Robaszkiewicza jeszcze w ten weekend czeka drugie wyzwanie. Drugi zespół złożony głównie z zawodników, którzy nie znaleźli się w kadrze na spotkanie z Borutą w starciu 3 kolejki B klasy zmierzy się na wyjeździe z GKS Andrzejewo.

W środę, 16 września żółto-niebiescy rozegrają kolejne spotkanie w ramach Pucharu Polski na Mazowszu. W wyjazdowym meczu rywalem będzie Bartnik Myszyniec. W kolejną sobotę, 19 września emocje ponownie powrócą na halę przy ulicy Partyzantów w Wojciechowicach. Tym razem rywalem podopiecznych trenera Michała Robaszkiewicza będzie Wkra Sochocin. Początek starcia zaplanowany na godz. 13.00.

Korona Ostrołęka - Boruta Kuczbork 3:0 (1:0)
Bramki: Staszczuk 4., Stachowicz 48., Parzych 90.+2

Korona: Szczechowiak - Zięba (81. Gawrych), Jastrzębski, Pełtak, Rupacz - Karczewski (64. Pa. Wysocki), Stachowicz - Dzbeński (77. Parzych), Staszczuk, Wargulewski - Nosek (83. Jóźwiak)

Spotkanie 7 kolejki rozgrywek ligi okręgowej: Korona Ostrołęka - Boruta Kuczbork (12.09.2015)