Piątek, 3 maja 2024 r., imieniny Marii, Aleksandra, Stanisława

Tęcza JBB zbiła Orła Sypniewo (zdjęcia, wideo)

Piłkarze Tęczy JBB Łyse wywalczyli pewny awans do kolejnej rundy Pucharu Polski na Mazowszu. Tym razem podopieczni trenera Dariusza Narolewskiego nie dali żadnych szans Orłowi Sypniewo, chociaż do meczu przystąpili w mocno okrojonym składzie.

W wyjściowym składzie zabrakło m.in. Karola Kamionowskiego, Mateusza Sowy, Pawła Cekały, Marka Kaliszewskiego, Dariusza Korytkowskiego, Piotra Kamionowskiego, czy też Marka Cichego. Szansę występu otrzymali zawodnicy, którzy do tej pory nie mieli szansy na regularną grę.

Początek spotkania to nieoczekiwanie wyrównana gra z obu stron i błąd formacji defensywnej Tęczy, który zakończył się bramką dla Orła Sypniewo Adama Mierzejewskiego. W 21. minucie meczu goście wyrównali po golu z rzutu wolnego Krzysztofa Zalewskiego. W kolejnych minutach spotkania Tęcza przyspieszyła, a efektem tego była kolejna bramka dla Tęczy, tym razem Kamila Bednarczyka.

Jeszcze przed przerwą podopieczni trenera Dariusza Narolewskiego strzelili trzy gole. Kolejno Piotr Magdaleński, Paweł Magdaleński i Kamil Bednarczyk wpisali się na listę strzelców w 220 sekund. W efekcie pierwsza odsłona meczu zakończyła się wynikiem 1:5. W drugiej części spotkania na listę strzelców wpisał się jeszcze Piotr Magdaleński i ustalił wynik środowego starcia.

- Jestem zadowolony z faktu, że zawodnicy rezerwowi, którzy do tej pory mało grali mogli wykazać się na tle rywala z A klasy - mówi trener Tęczy Dariusz Narolewski. - Na wyróżnienie zasługują bracia Magdaleńscy, którzy rozegrali dobre spotkanie i z dużą łatwością dochodzili do sytuacji strzeleckich.

Orzeł Sypniewo - Tęcza JBB Łyse 1:6 (1:5)
Bramki: Mierzejewski 9. - Zalewski 21., Bednarczyk 32. 43., Pi. Magdaleński 41. 59, Pa. Magdaleński 42.

Tęcza: Radczenko - Cendrowski, Zalewski, Zygmunt, Sulkowski - Pytel (74. Krawczyk), Śnietka (64. P. Kamionowski), Bałdyga, Bednarczyk (60. Nicewicz) - Pi. Magdaleński - Pa. Magdaleński (74. Cichy)

Spotkanie II rundy Pucharu Polski w okręgu: Orzeł Sypniewo - Tęcza JBB Łyse (16.09.2015)