Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r., imieniny Piotra, Rity, Angeliny

Cztery czerwone kartki i gol Bałasa (zdjęcia, wideo)

Piłkarze KS CK Troszyn w meczu 11 kolejki rozgrywek ligi okręgowej pokonali Iskrę Krasne 1:0. Jedyną bramkę na miarę trzech punktów gospodarze sobotniego starcia strzelili w ostatnich minutach meczu za sprawą Piotra Bałasa po dobitce po rzucie karnym.

Od początku spotkania obie drużyny tworzyły dobre widowisko, szukając sobie drogi do bramki rywali i tworząc kolejne sytuacje strzeleckie. W pierwszej połowie meczu Troszyn dłużej utrzymywał się przy piłce, ale to goście stworzyli w 45 minucie spotkania lepszą sytuację do zdobycia gola.

Podopieczni trenerów Jarosława Banacha i Tomasza Słowika nie potrafili jej wykorzystać i do przerwy mieliśmy bezbramkowy wynik. Po zmianie stron przeważali podopieczni trenera Łukasza Bałazego, ale to ponownie goście stworzyli stuprocentową sytuację, której nie potrafili wykorzystać. Gospodarze z minuty na minutę byli jednak coraz bliżej strzelenia gola.

Dobrą zmianę w ekipie gospodarzy dał Kamil Kowalczyk, który jednak został powstrzymany w sytuacji sam na sam przez golkipera z Krasnego. Na blisko kwadrans przed zakończeniem spotkania z boiska wyleciał za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę Łukasz Trajer. Gra w przewadze spowodowała, że gospodarze atakowali jeszcze śmielej.

Na pięć minut przed końcem spotkania w polu karnym Piotr Gutowskiego zdaniem sędziego sfaulował golkiper gości. KS CK Troszyn otrzymał rzut karny, którego na raty wykorzystał Piotr Bałas i zapewnił zwycięstwo swojej drużynie. Piłkarze i działacze z Krasnego nie mogli pogodzić się z sytuacją grożąc sędziemu użyciem siły. Arbiter pokazał jeszcze trzy czerwone kartki zawodnikom zasiadającym na ławce rezerwowych.

Piłkarze Iskry Krasne postanowili opuścić plac gry na znak protestu, a sędzia dość nieoczekiwanie zakończył spotkanie, nie doliczając ponad pięciominutowej przerwy w grze. Podopieczni trenera Łukasza Bałazego po 11 kolejkach mają na koncie 25 punktów i przynajmniej do niedzieli są liderem okręgówki.

W kolejnym starciu przed piłkarze KS CK Troszyn zdecydowanie trudniejsze zadanie. Tym razem podopieczni trenera Łukasza Bałazego udadzą się na derbowe starcie z Koroną Ostrołęka. Sobotnie starcie, 17 października na stadionie przy ulicy Partyzantów w Wojciechowicach zostało zaplanowane na godz. 11.00.

KS CK Troszyn - Iskra Krasne 1:0 (0:0)
Bramki: Bałas 86.

Troszyn: Florczykowski - Dzwonkowski, Grochocki, Sakowski, Bednarczyk - Dąbrowski (68. Kowalczyk), Gutowski, Bałas, Rudziński, Kuliś (59. Kurpiewski) - Grabowski (90. Abramczyk)

Spotkanie 11 kolejki rozgrywek ligi okręgowej: KS CK Troszyn - Iskra Krasne (10.10.2015)