Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r., imieniny Piotra, Rity, Angeliny

Walka o awans w przełajach (zdjęcia, wideo)

Kolejny weekend na terenach położonych na Narwią związany był z rywalizacją młodych lekkoatletów z Ostrołęki i powiatu. Tym razem do zmagań przystąpiły sztafety uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, walcząc o medale i awans do finałów międzypowiatowych.

W gronie szkół podstawowych na dystansie 10 x 800 metrów w biegu pewnie zwyciężyły zawodniczki SP Olszewo-Borki z czasem 37:04. Drugie miejsce zajęła SP Myszyniec z czasem 37:25, a trzecie SP Kadzidło - 39:47. W gronie szkół z miasta najlepsza okazała się SP 1 Ostrołęka z czasem 40:52, przed SP 2 Ostrołęka - 44:06. Mimo wcześniejszych zgłoszeń do rywalizacji nie przystąpiły SP 5, SP 6 i SP 10.

W gronie chłopców ze szkół podstawowych na dystansie 10 x 800 metrów najlepsza okazała się sztafeta SP Olszewo-Borki z czasem 34:35, przed SP Kadzidło 35:14 i SP Myszyniec - 35:58. W gronie szkół z miasta zwyciężyła SP 1 Ostrołęka. Podopieczni Krzysztofa Olszewskiego byli jedynym zespołem na trasie. Pozostałe szkoły z Ostrołęki mimo zgłoszeń nie przystąpiły do rywalizacji.

W gronie dziewcząt z gimnazjum na dystansie 10 x 800 metrów najlepsze okazały się zawodniczki z Olszewo-Borek z czasem 34:25. Drugie miejsce zajął Myszyniec - 34:36, a trzecie Kadzidło - 34:57. W gronie szkół z miasta Gim. nr 1 Ostrołęka wygrało z czasem 36:14, przed Gim. 4 Ostrołęka - 38:40.

W gronie chłopców z gimnazjum na dystansie 10 x 1000 metrów najlepsi byli uczniowie z Myszyńca z czasem - 33:03, przed Gim. Czerwin - 33:45 i Gim. Kadzidło - 33:49. W rywalizacji szkół z miasta emocji nie było, bo na starcie stawiło się tylko Gim. nr 3 Ostrołęka i wygrało z czasem - 35:14.

Po dwie najlepsze drużyny z miasta i powiatu ostrołęckiego zakwalifikowały się do finałów międzypowiatowych, które zostaną przeprowadzone wiosną 2016 roku na terenach położonych nad Narwią. Pod koniec kwietnia Ostrołęka będzie organizatorem wojewódzkich finałów w biegach indywidualnych lub sztafetowych.

Sztafegowe biegi przełajowe szkół z miasta i powiatu ostrołęckiego (10.10.2015)