Piątek, 10 maja 2024 r., imieniny Antoniego, Antonina, Izydora

Tęcza JBB Łyse rozbiła Makowiankę (zdjęcia, wideo)

Piłkarze Tęczy JBB Łyse odnieśli kolejne zwycięstwo w rozgrywkach ligi okręgowej. Tym razem w wyjazdowym starciu 12 kolejki podopieczni trenera Dariusza Narolewskiego pokonali Makowiankę Maków Mazowiecki 5:1 i dopisali ważny komplet punktów do tabeli.

Tęcza JBB Łyse jest na dobrej drodze, aby rundę jesienną zakończyć na pierwszej pozycji, dającej na zakończenie sezonu bezpośredni awans do IV ligi mazowieckiej. W sobotnim spotkaniu piłkarze z Łysych objęli prowadzenie już 10 minucie za sprawą Marka Kaliszewskiego, który pokonał Grzegorza Gorzocha po indywidualnej akcji.

Minutę później gospodarze odpowiedzieli trafienie Rafała Obłudki, wykorzystując błąd defensywy Tęczy. Kolejne trzy minuty później Tęcza ponownie objęła prowadzenie, a tym razem dośrodkowanie w pole karne od Marka Kaliszewskiego na bramkę zamienił Piotr Kamionowski. Jeszcze w pierwszej połowie meczu gola zdobył Marek Cichy, zamieniając na bramkę świetną akcję przeprowadzoną przez Marka Kaliszewskiego.

W drugiej odsłonie spotkania piłkarze z Łysych zdobyli jeszcze dwie bramki za sprawą Mateusza Bałdygi i Piotra Kamionowskiego. Mecz kończyli w dziesiątkę po dwóch żółtych i w efekcie czerwonej kartce dla Marka Kaliszewskiego za dyskusję z sędzią i miejscowymi kibicami.

Piłkarze Tęczy JBB Łyse w kolejnym spotkaniu ligi okręgowej zmierzą się z Borutą Kuczbork. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę, 25 października o godz. 14.00. Wcześniej podopiecznych trenera Dariusza Narolewskiego czeka jeszcze spotkanie 1/2 finału Pucharu Polski w naszym okręgu. Tęcza JBB już w środę, 21 października podejmie czwartoligową Wkrę Bieżuń. Początek meczu o godz. 15.30.

Makowianka Maków Maz. - Tęcza JBB Łyse 1:5 (1:3)
Bramki: Obłudka 11. - Kaliszewski 10., P. Kamionowski 14. 77., Cichy 31., Bałdyga 74.

Tęcza JBB: Radczenko - Sulkowski (75. Cendrowski), Cekała (46. Zalewski), Sowa, K. Kamionowski - Pa. Magdaleński (68. Pi. Magdaleński), Śnietka (70. Bałdyga), P. Kamionowski, Korytkowski, Kaliszewski - Cichy

Spotkanie 12 kolejki rozgrywek ligi okręgowej: Makowianka Maków Mazowiecki - Tęcza JBB Łyse (17.10.2015)