Wtorek, 14 maja 2024 r., imieniny Bonifacego, Macieja, Dobiesława

Victoria za silna dla siatkarzy Energi Omis

Siatkarze Energi Omis Ostrołęka bez punktów powracają z wyjazdowego spotkania 6 kolejki rozgrywek I ligi. Podopieczni trenera Andrzeja Dudźca po raz kolejny nie potrafili odnieść zwycięstwa na terenie rywala, zaskakując Victorię Wałbrzych jedynie w pierwszej partii.

Początek pierwszego seta lepiej ułożył się dla gospodarzy, który potrafili wypracować sobie kilka punktów przewagi. Nasi siatkarze potrafili jednak doprowadzić do wyrównania, a nawet objąć prowadzenie przy stanie 19:17. Gospodarze mieli z kolei dwie piłki meczowe, ale to nasi siatkarze wygrali ostatecznie na przewagi 27:25.

W drugim secie biało-czerwoni totalnie się pogubili i nie potrafili podjąć nawet walki o korzystny wynik, tracąc na starcie seta seryjnie punkty. Victoria bardzo pewnie czuła się na zagrywce i wygrała bardzo wysoko 25:12. W trzecim secie biało-czerwoni mimo że popełnili sporo błędów to ambitnie walczyli do samego końca seta. Ostatecznie przegrali 23:25.

Emocji nie zabrakło także w czwartym secie, ale gospodarze byli skuteczniejsi, popełniali zdecydowanie mniej błędów i tak jak w drugim secie wygrali bardzo wysoko 25:15 i całe spotkanie 3:1. Na wyróżnienie w naszym zespole z pewnością zasługuje atakujący Rafał Faryna, który zdobył najwięcej punktów dla biało-czerwonych.

Najlepszym zawodnikiem spotkania (MVP) został atakujący Victorii - Bartosz Filipiak. Kolejne spotkanie nasi siatkarze rozegrają przed własną publicznością. Tym razem w starciu 7 kolejki ich rywalem będzie Stal AZS Nysa. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 14 listopada o godz. 18.00, w hali im. Arkadiusza Gołasia.

Victoria Wałbrzych - Energa Omis Ostrołęka 3:1 (25:27, 25:12, 25:23, 25:15)
Energa Omis: Nowosielski, Zalewski, Obermeler, Szaniawski, Faryna, Cichocki, Kołodziej (l) oraz Zimoń, Plizga, Szwaradzki, Tomczak