Niedziela, 28 kwietnia 2024 r., imieniny Pawła, Walerii, Ludwika

Europejski poziom Ostrołęckiego KKK

Złoto, srebro i dwa brązowe medale wywalczyli zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin w Pucharze Europy, który odbył się w Katowicach. W rywalizacji najlepiej zaprezentował się Aleksander Krajanowski, który stanął na najwyższym stopniu podium w kata.

Pierwsze miejsce w gronie juniorów niezwykle wymagającej konkurencji pokazało, że Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin nie tylko specjalizuje się w kumite, ale również kata. - Aleksander Krajanowski świetnie zaprezentował się w zawodach i pokazał, że jest na bardzo wysokim poziomie - podkreśla sensei Wiesław Orzoł. - Już po pierwszej rundzie plasował się na pierwszym miejscu, a po w finale zyskał zdecydowanie najwyższe oceny ze wszystkich zawodników.

W zawodach Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin udanie zaprezentował się również w konkurencji kumite. Szymon Niziński wywalczył srebro w kategorii -50 kg (12-13 lat), a brązowe medale zdobył Dominika Pyskło w kat. -50 kg oraz Michał Wiśniewski w kat. -65 kg. Oboje startowali w grupie wiekowej 14-15 lat.
- Zawody pokazały, że idziemy w słusznym kierunku i dobrze szkolimy dzieci i młodzież w naszym klubie - podkreśla sensei Wiesław Orzoł. - Nasi zawodnicy po raz kolejny zdobyli puchary i medale w międzynarodowym turnieju karate. Puchar Europy był ukoronowaniem naszej ciężkiej pracy na treningach w 2015 roku.

W Mistrzostwach Europy Seniorów Open walczył Marcin Dąbrowski, jednak po dwóch wygranych walkach, musiał uznać zawodnika z Bułgarii i w 1/8 finału pożegnał się z rywalizacją o medale.

Przed zawodnikami Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin jeszcze jedna bardzo ważna impreza, a mianowicie Puchar Polski Seniorów i Puchar Polski Młodzieży, który w sobotę, 12 grudnia odbędzie się w Gdyni. Tydzień później Ostrołęcki KKK zorganizuje Mikołajowy Turniej Karate Kyokushin, który w tym roku będzie miał miejsce w hali przy ulicy Partyzantów w Wojciechowicach.