Wtorek, 30 kwietnia 2024 r., imieniny Katarzyny, Mariana, Lilii

Espadon silniejszy od Energi Omis (zdjęcia, wideo)

Siatkarze Energi Omis Ostrołęka nie przedłużyli świetnej serii zwycięskich spotkań w hali im. Arkadiusza Gołasia. Tym razem podopieczni trenera Andrzeja Dudźca po niezwykle ciekawej i emocjonującej batalii musieli uznać wyższość Espadonu Szczecin 2:3.

Goście byli niezwykle trudnym i wymagającym rywalem dla biało-czerwonych, ale podopieczni trenera Andrzeja Dudźca robili wszystko, co mogli, aby dopisać do swojego dorobku komplet punktów. W pierwszej partii nasi siatkarze przez większą część seta tracili do rywali dwa-trzy oczka.

W końcówce meczu podopieczni trenera Andrzeja Dudźca po świetnych zagrywkach Jakuba Nowosielskiego dogonili rywala. Przy stanie 24:24 błędy w przyjęciu sprawiły, że to Espadon cieszył się z wygranej partii. W drugim secie nasi siatkarze grali na zdecydowanie większym luzie i pokazali, jak duże drzemią w nich możliwości. Zwycięstwo 25:21 sprawiło, że biało-czerwoni powrócili do realnej walki o zwycięstwo w sobotnim starciu.

Trzecią odsłonę meczu lepiej rozpoczęli siatkarze ze Szczecina, których drużyna naszpikowana jest znacznie bardziej doświadczonymi zawodnikami. Nasi siatkarze przegrywali już 10:14, ale poderwali się do walki i zdobyli bardzo ważne punkty, doprowadzając do wyrównania, a następnie w końcówce seta toczyli niezwykle zaciętą batalię o każde oczko. Trener Andrzej Dudziec udanie rotował składem, a nasi siatkarze rozegrali koncertową końcówkę seta i wygrali 25:22.

W kolejnym secie ponownie Espadon potrafił sobie wypracować na początku seta nieznaczną przewagę, która później biało-czerwoni musieli odrabiać i gonić rywala. Niestety błędy w przyjęciu, problemy z rozegraniem piłki i słabsza dyspozycja w ataku sprawiła, że to goście ze Szczecina cieszyli się z wygranej 25:20 i już po raz trzeci z rzędu w hali im. Arkadiusza Gołasia mecz musiał rozstrzygnąć tie-break.

W tie-breaku niestety to siatkarze Espadonu Szczecin byli zespołem skuteczniejszym, bardziej poukładanym i wykorzystując nasze błędy odnieśli zwycięstwo 15:10 i w całym meczu 3:2. Podopiecznym trenera Andrzeja Dudźca na pocieszenie pozostał jeden punkt i kolejny awans w tabeli I ligi. Rozstrzygnięcia pozostałych spotkań 12 kolejki w niedzielnej odsłonie naszego serwisu sportowego.

Do rozegrania siatkarzom Energi Omis Ostrołęka w pierwszej rundzie pozostało jeszcze jedno wyjazdowe spotkanie. W sobotę, 19 grudnia podopieczni trenera Andrzeja Dudźca o punkty rywalizować będą z KPS Siedlce.

Energa Omis Ostrołęka - Espadon Szczecin 2:3 (24:26, 25:21, 25:22, 18:25, 10:15)
Energa Omis: Nowosielski, Plizga, Obermeler, Szaniawski, Ostrowski, Faryna, Kołodziej (l) oraz Tomczak, Szwaradzki, Zalewski

Spotkanie 12 kolejki rozgrywek I ligi siatkówki: Energa Omis Ostrołęka - Espadon Szczecin (12.12.2015)