Niedziela, 28 kwietnia 2024 r., imieniny Pawła, Walerii, Ludwika

Korona najlepsza w siatkonogę (zdjęcia, wideo)

Ponad setka zawodniczek i zawodników w kilku kategoriach wiekowych rywalizowała w I Turnieju Siatkonogi w Rzekuniu. Zawody cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, a nowatorska dyscyplina ma szanse na stałe zagościć w kalendarzu imprez sportowych.

W gronie najmłodszych zawodników w roczniku 2006 i młodsi zwyciężył Mateusz Paździor, w finale pokonując Kacpra Domiana, do którego trafiła oprócz srebrnego medalu również nagroda MVP. Trzecie miejsce zajął Piotr Kulesza. W roczniku 2004 rozgrywanym w dwójkach zwyciężyli Aleksander Borkowski i Bartłomiej Krasiewicz. Drugie miejsce zajęli Krzysztof Laska i Michał Szczepański, a trzecie Dominik Czartoryski i Olaf Napiórkowski. MVP turnieju w tej kategorii wiekowej został wybrany Bartłomiej Krasiewicz

W gronie piłkarzy z rocznika 2002/2003 zwyciężyli Aleksander Juchniewicz i Adrian Łaszczewski. Drugie miejsce zdobyli Aleksander Borkowski i Bartłomiej Krasiewicz, a trzecie Kacper Sokołowski i Jan Białobrzewski. Statuetka MVP trafiła do Kacpra Sokołowskiego.

W roczniku 2000/2001 zwyciężył zespół "Raz, dwa, trzy" w składzie: Alan Bednarczyk, Bartłomiej Jarnutowski i Kacper Rybicki. Drugie miejsce zajęli "Cygany": Mikołaj Grabowski, Patryk Gut i Damian Mróz. Na najniższym stopniu podium stanęli "Cztery, pięć, sześć" w składzie: Maciej Krasiewicz, Sebastian Szyjka i Wiktor Tyszka. Miano MVP trafiło do Sebastiana Szyjki.

Najwięcej emocji dostarczyła niedzielna rywalizacja w grupie open, gdzie zwyciężyła "Korona" w składzie: Kamil Dzwonkowski, Karol Górski i Sebastian Szczechowiak, którzy w finale pokonali "Lulki", w składzie: Piotr Dawidzki, Dominik Dzwonkowski i Michał Lelujka. Na trzeciej pozycji uplasowała się "Makalandża", która reprezentowali: Łukasz Choroszewski, Mateusz Gocłowski, Arkadiusz Zięba. Najlepszym zawodnikiem turnieju organizatorzy uznali Sebastiana Szczechowiaka.

Podczas uroczystego podsumowania turnieju wójt gminy Rzekuń Stanisław Godzina chwalił nowatorską imprezę i był mile zaskoczony wysoką frekwencją. Z tak dużego zainteresowania zawodami cieszyli się również organizatorzy.
- Naprawdę nam niezmiernie miło, że tak dużo piłkarzy, od tych najmłodszych, aż po tych najbardziej doświadczonych odpowiedziało na nasze zaproszenie - podkreślają bracia Łukasz i Rafał Załęscy. - Mamy nadzieję, że kolejne edycje również będą mogły odbyć się przy tak dużym zainteresowaniu lokalnego środowiska piłkarskiego.

Sponsorami imprezy byli: Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, Urząd Gminy Rzekuń, Login Usługi Transportowe, Usługi Dźwigowe Dionizy Terlik, Papiernia, Piekarnia Kurpiowska Serafin, Siłownia Forma5 Club, Pizzeria Da Grasso. Patronat medialny nad zawodami sprawował portal Moja-Ostroleka.pl.

Rywalizacja w grupie open +16 w I Turnieju Siatkonogi w Rzekuniu (13.12.2015)