Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r., imieniny Piotra, Rity, Angeliny

Tęcza JBB Łyse o krok od awansu do IV ligi

Piłkarze Tęczy JBB Łyse byli o krok od awansu do IV ligi mazowieckiej. Drużyna w końcówce sezonu występująca pod wodzą trenera Dariusza Narolewskiego w barażowym dwumeczu musiała uznać wyższość Drukarza Warszawa. W pierwszym meczu padł remis.

Obie drużyny stworzyły niezwykle ciekawe i emocjonujące widowisko, które na stadionie przy Topolowej oglądało blisko pół tysiąca kibiców. Po jednym z kontrataków z osiemnastu metrów na bramkę Tęczy uderzył Mateusz Komorowski. Golkiper Tęczy Leszek Filipkowski popełnił jednak fatalny błąd przy interwencji, a piłka wpadła do siatki. Radość Drukarza z prowadzenia trwała dwanaście minut. W odpowiedzi sprytnym strzałem z ostrego kąta Marek Kaliszewski doprowadził do wyrównania.

W 70. minucie gry Paweł Magdaleński wykorzystał zespołową akcję i niekonwencjonalnej pozycji zdobył gola. W doliczonym czasie gry Drukarz zdobył wyrównującą bramkę, wykorzystując błąd formacji defensywnej Tęczy. Na listę strzelców wpisał się wprowadzony po przerwie Maksymilian Vogtman.

Ostatecznie w pierwszej konfrontacji barażowej na stadionie przy ulicy Topolowej w Łysych doszło do remisu. W rewanżu niestety to Drukarz pokonała Tęczę JBB i wywalczył awans do IV ligi mazowieckiej. Piłkarze Tęczy JBB Łyse z pewnością wykorzystają doświadczenie i w obecnym sezonie nie dadzą sobie wydrzeć awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

Tęcza JBB Łyse - Drukarz Warszawa 2:2 (1:1)
Bramki: Kaliszewski 36., Pa. Magdaleński 70. - Komorowski 24., Vogtman 90.+2

Tęcza: Filipkowski - Milewski, Cekała, Tercjak, Siwak (57. Pa. Magdaleński) - Zygmunt, Golan, Śnietka (68. Pi. Magdaleński), Bałdyga, Kaliszewski - Cichy (88. Zalewski)

Baraż o IV ligę: Tęcza JBB Łyse - Drukarz Warszawa (24.06.2015)