Niedziela, 28 kwietnia 2024 r., imieniny Pawła, Walerii, Ludwika

Dobre wyniki OKLA, ale nie na miarę podium

Dobre wyniki zanotowali lekkoatleci OKLA Ostrołęka w Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Spale. Siódmą lokatę w biegu na 800 metrów w gronie juniorek wywalczyła Weronika Dworecka z wynikiem 2:14.03. Zwyciężyła Angelika Sarna ze Stalowej Woli.

Zawodniczka KSS Victoria pobiegła w czasie 2:11.67. Srebrny medal zdobyła z kolei Joanna Bekus z ZLKL Zielona Góra z czasem 2:12.18. Brązowy medal wywalczyła Michalina Kowalska z GKS Olimpia Grudziądz - 2:12.27. Warto podkreślić, że Weronika Dworecka uzyskała drugi wynik z grona zawodniczek z rocznika 1998. W efekcie podopieczna trenerki Marianny Pędzich można być jedną z głównych kandydatek do medali w przyszłorocznej imprezie.

Druga z reprezentantek OKLA prowadzonych przez trener Mariannę Pędzich - Aleksandra Gruz w biegu na 1500 metrów wywalczyła piąte miejsce z wynikiem 4:59.36. Zwyciężyła ze świetnym wynikiem Sylwia Indeka z LKS Pszczyna - 4:24.42, przed Weroniką Lizakowską z Kościerzyny - 4:31.04 i Elizą Lenartowicz ze Stargardu - 4:33.81.

W zawodach w konkursie skoku w dal juniorek wystąpiła z kolei wychowanka OKLA Ostrołęka i trenera Bartosza Witkowskiego Aleksandra Dzwigała. Obecnie zawodniczka AZS AWF Warszawa w najlepszej próbie uzyskała 5.14 m. Konkurs z wynikiem 5.70 m wygrała Katarzyna Martyna z Krakowa.

W zawodach wystąpiła również w konkursie trójskoku juniorek Kornelia Suchecka z UKS Siódemka Ostrołęka, która z wynikiem 11.25 m zajęła jedenastą lokatę. Zwyciężyła Małgorzata Kiełbasa z Łodzi z wynikiem 12.58 m.