Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r., imieniny Piotra, Rity, Angeliny

Korona lepsza od KS Wąsewo (zdjęcia, wideo)

W ostatnim sparingu w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej rozgrywek ligi okręgowej piłkarze ostrołęckiej Korony pokonali KS Wąsewo 2:0. Podopieczni trenera Michała Robaszkiewicza rozegrali dobre zawody, chociaż w całym meczu razili brakiem skuteczności.

Początkowo piłkarze Korony mieli rozegrać dwa mecze sparingowe, a główny sprawdzian został zaplanowany dla zespołu w Sypniewie. Działacze obu klubów nie mogli jednak dość do porozumienia odnośnie ostatecznego terminu spotkania i potyczkę ostatecznie odwołano. W efekcie to pierwszy zespół Korony zmierzył się z KS Wąsewo.

Prowadzenie gospodarzom zapewnił Michał Nosek, który wykorzystał pewnie rzut karny. W kolejnych minutach meczu żółto-niebiescy nie potrafili zdobyć drugiej bramki, mimo dogodnych kilku okazji. W drugiej połowie meczu bramkę zdobył jeszcze Paweł Dzbeński i ostatecznie gospodarze cieszyli się z wygranej 2:0.

- Zabrakło w tym meczu skuteczności przy wykańczaniu kolejnych sytuacji, których stworzyliśmy bardzo dużo - mówił po spotkaniu trener Michał Robaszkiewicz. - Liczę na to, że ta skuteczność przyjdzie wraz z pierwszym spotkaniem sezonu w Wieczfni Kościelnej.

Właśnie od spotkania z miejscową Wieczfnianką podopieczni trenera Michała Robaszkiewicza rozpoczną rywalizację w rundzie wiosennej, w sobotę, 19 marca o godz. 15.00.

Korona Ostrołęka - KS Wąsewo 2:0 (1:0)
Bramki: Nosek 11.(k), Dzbeński 66.

Korona: Dobkowski - Borkowski, Skarżyński, Jastrzębski, Zięba - Górski, karczewski - Gawrych, Staszczuk, Dzbeński - Nosek oraz Kaczyński, Buchalski, Jóźwiak, Ogonowski, Dąbrowski, Grzyb, Krawul, Kowalczyk, Laska, Rymek, Drężewski, Pałaszewski

Spotkanie sparingowe piłki nożnej: Korona Ostrołęka - KS Wąsewo (12.03.2016)