Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r., imieniny Piotra, Rity, Angeliny

Tęcza JBB zwycięża na inaugurację w Ojrzeniu

Tęcza JBB Łyse na inaugurację rundy wiosennej ligi okręgowej pokonała w wyjazdowym starciu Tęczę Ojrzeń 4:2. Spotkanie nie było spacerkiem dla podopiecznych trenera Dariusza Narolewskiego, którzy musieli zostawić dużo sił w sobotniej konfrontacji z outsiderem.

Pierwsze trafienie gospodarze zadali w 20 minucie meczu po błędzie formacji defensywnej Tęczy. Andrija Radczenkę pokonał Łukasz Kozłowski i dał nieoczekiwanie prowadzenie gościom. Tęcza kilka chwil później mogła odrobić straty, ale ewidentnych rzutów karnych za faule na Marku Kaliszewskim i Marku Cichym nie podyktował arbiter główny.

Dopiero w 43 minucie meczu dostrzegł kolejny faul na Marku Kaliszewskim i wskazał na jedenasty metr boiska. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem pokonał golkipera gospodarzy. Po przerwie Tęcza JBB przejęła inicjatywę, a kolejne drugą bramkę na swoim koncie zapisał Marek Kaliszewski po świetnej indywidualnej akcji.

Goście odpowiedzieli na kwadrans przed końcem spotkania, a tym razem na listę strzelców wpisał się Rafał Traczyk pokonując źle interweniującego w tej sytuacji Andrija Radczenkę. Mimo straconej bramki piłkarze z Łysych nie podłamali się i dziewięć minut później ponowne wyszli na prowadzenie za sprawą Pawła Magdaleńskiego.

Ten sam zawodnik w ostatniej minucie meczu podwyższył wynik na 4:2 dla Tęczy JBB i zapewnił ostateczny triumf piłkarzom z Łysych. Tęcza JBB zdobyła jeszcze gola za sprawą Marka Cichego po dośrodkowaniu z narożnika pola karnego od Marka Kaliszewskiego, ale sędziowie popełnili fatalny błąd, uznając, że zawodnik był na pozycji spalonej.

- Nie jestem zadowolony z tego meczu, bo za dużo było w tym spotkaniu indywidualnych błędów - podkreślał po spotkaniu trener Dariusz Narolewski. - W sumie stworzyliśmy sobie dziewięć świetnych sytuacji do strzelania bramki, a rywale niewiele mieli do powiedzenia. Bramki dla drużyny z Ojrzenia padły po naszych błędach. Cieszy fakt, że drużyna się nie poddała i do samego końca meczu walczyła o jak najlepszy wynik.

Tęcza Ojrzeń - Tęcza JBB Łyse 2:4 (1:1)
Bramki: Kozłowski 20., Traczyk 75. - Kaliszewski 44. (k) 57. Pa. Magdaleński 84. 90.

Tęcza JBB: Radczenko - Sulkowski, Domian, Lipowski, K. Kamionowski - Wargulewski (81. Cekała), Sowa (64. Śnietka), Korytkowski (80. Kardaś), P. Kamionowski (70. Pa. Magdaleński), M. Kaliszewski - Cichy