Niedziela, 28 kwietnia 2024 r., imieniny Pawła, Walerii, Ludwika

III Leśny Bieg dla Świerdzewskiego (zdjęcia, wideo)

Damian Świerdzewski z Dzbenina zwyciężył w III Leśnym Biegu na 10 km organizowanym przez Klub Kolarski 24h. W tym roku rywalizacja przyniosła się do Przystani i zgromadziła w sumie ponad dwieście zawodniczek i zawodników. Dodatkową atrakcją był Nordic Walking.

Triumfator rywalizacji Damian Świerdzewski zwyciężył na dystansie 10 km w rewelacyjnym czasie 33 minut i 35 sekund. Drugi finiszował Andrzej Godlewski z Borawskich - 36:49, a trzeci był Krzysztof Krukowski z Nowej Wsi - 37:40.

W gronie zawodników na 5 km najszybszy okazał się Mateusz Grabowski z Nowej Wsi. Reprezentant OKLA Ostrołęka trasę pokonał w 18 minut i 23 sekund. Kolejne 12 sekund później finiszował Marcin Ambroziak z Rynu. Trzecie miejsce zajął Kamil Onisk z Mińska Mazowieckiego - 20:16 i jednocześnie odebrał nagrodę dla najszybszego "Leśnika".

Esprit

Pierwsza z kobiet na trasie 5 km finiszowała Roksana Biedrzycka z Płoniowy-Bramura. Na 10 km pierwsza linię mety przekroczyła Paulina Rajchenbach z Ostrołęki. W gronie zawodników rywalizujących w Nordic Walking zwyciężył Arkadiusz Jechanowski z Kadzidła. Pokonanie 5 km trasy zajęło mu równo 39 minut. Drugi był jego klubowy kolega z KK24h Jarosław Makowiecki - 39:01, a trzeci Wojciech Jarząbek - 39:11. Piąta w grupie open, a pierwsza w gronie kobiet była Elżbieta Piwowarczyk z Białegostoku - 40:10.

W sumie rywalizację ukończyło 224 zawodniczek i zawodników, na których czekały piękne pamiątkowe medale, a dla najlepszych puchary i nagrody rzeczowe. Szczegółowe wyniki rywalizacji dostępne na stronie elektronicznezapisy.pl.

III Leśny Bieg na 10 km i 5 km w Przystani (20.03.2016)