Sobota, 4 maja 2024 r., imieniny Floriana, Moniki, Grzegorza

Porażka Ostrovii i groźna kontuzja Łyzińskiego

Po dwóch wiosennych zwycięstwach w rozgrywkach IV ligi mazowieckiej - grupie północnej piłkarze Ostrovii Ostrów Mazowiecka tym razem doznali porażki. To nie jedyny problemem zespołu, w których główne skrzypce odgrywają byli piłkarze ostrołęckiej Narwi i Korony.

Do przerwy Ostrovia przegrywała z Mławianką Mława 0:1. Jedyną bramkę strzelił Konrad Rusiecki, wykorzystając dobre podanie do Karola Podlińskiego. Po zmianie stron gra się wyrównała, a w 56 minucie jeden z zawodników z Mława zderzył się w polu karnym z golkiperem Ostrovii Andrzejem Łyzińskim.

Były bramkarz Narwi i Korony został odwieziony do szpitala karetką, a w jego miejsce na placu gry pojawił się junior Andrian Romanik. W kolejnych minutach meczu goście zdobyli jeszcze dwie bramki za sprawą Karola Podlińskiego i Szymona Masiaka.

W drużynie z Ostrovii pełne 90 minut rozegrali byli zawodnicy Narwi - Wojciech Skorupka, Piotr Strzeżysz i Dominik Dzwonkowski. W 70 minucie meczu na placu gry pojawił się z kolei Piotr Dawidzki. Do 46 minuty meczu na boisku przebywał z kolei Łukasz Choroszewski, którego poprzednim klubem była Rzekunianka Rzekuń.

W tym momencie nie wiadomo na jak długo kontuzja wykluczy z gry Andrzeja Łyzińskiego, ale z pewnością nie wystąpi w kwietniowych meczach Ostrovii.
- Prześwietlenie nic nie wykazało, ale widać, że z barkiem i ręką nie jest wesoło - mówi golkiper Ostrovii. - Dokładniejsze badania w tym USG przejdę we wtorek i wówczas będzie więcej wiadomo na temat mojej kontuzji.