Poniedziałek, 6 maja 2024 r., imieniny Judyty, Juranda, Benedykty

Emocjonujące batalie nad Narwią (zdjęcia, wideo)

Do kolejnych niezwykle ciekawych finałów w biegach przełajowych doszło w miniony weekend na terenach położonych nad Narwią. Tym razem do rywalizacji przystąpili lekkoatleci w walce o awans do mistrzostw Mazowsza w sztafetach. Kto cieszył się z awansu?

W rywalizacji szkół podstawowych w gronie dziewcząt na dystansie 10 x 800 metrów najlepsza okazała się SP Olszewo-Borki z czasem 37:15. Na podium znalazły się jeszcze SP Myszyniec - 37:23 i PSP Chorzele - 37:27. W gronie chłopców najlepsza okazała się SP nr 2 Małkinia Górna, którzy dystans pokonali w czasie równo 34 minuty. Drugie miejsce wywalczyła SP nr 5 Wyszków z wynikiem 39:16, a na najniższym podium znalazła się SP Kadzidło - 34:56.

W rywalizacji gimnazjalistek najlepsze okazało się PG Myszyniec - 34:34. Na podium stanęły jeszcze zawodniczki z Olszewo-Borek - 34:36 i Jednorożca 35:48. W gronie chłopców na dystansie 10 x 1000 metrów zwyciężyło PG Jednorożec - 32:12, przed PG Myszyniec - 32:32 i PG Czerwin - 33:09.

Emocji nie zabrakło również w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych. W gronie dziewcząt zwyciężyło I LO Ostrołęka - 35:40, przed ZSZ nr 1 Wyszków - 36:20 i II LO Ostrołęka - 36:41. W gronie chłopców zwyciężyli reprezentanci ZS nr 1 Wyszków - 31:41, przed SZ nr 1 Ostrów Mazowiecka - 31:58 i ZSP Kadzidło 33:55.

Do finałów wojewódzkich, które odbędą się w Ciechanowie awansowały po dwie najlepsze sztafety w każdej kategorii. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy.

Międzypowiatowe Sztafetowe Finały w Biegach Przełajowych (9.04.2016)